شنبه پانزدهم بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۹:۲۶ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس اشتغال

گردش حساب بالا تنها یکی از معیارهای دهک‌بندی است(۴)
فیلم/معاون رفاه اجتماعی وزیر کار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:

گردش حساب بالا تنها یکی از معیارهای دهک‌بندی است(۴)

داریوش ابوحمزه با بیان اینکه یارانه هیچکس بخاطر گردش حساب بالا در یک سال قطع نمی‌شود، گفت: دهک‌بندی ما اصلا خطای بالایی ندارد و دقت زیادی دارد.

نمایندگان مجلس در انتصابات وزیر کار دخالت می‌کنند
فیلم/یک نماینده مجلس:

نمایندگان مجلس در انتصابات وزیر کار دخالت می‌کنند

غلامحسین رضوانی بیان کرد: سوالی که چندی پیش از آقای عبدالملکی در مجلس پرسیده شد در تقابل با سخنان رهبری بود، می‌گویند چرا فلانی را گذاشته‌ای!؟ آیا این دخالت در انتصاب نیست!؟


«نود اقتصادی» بررسی کرد+
 کاهش ۲۶ درصدی دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری در سال جاری/افزایش دستمزدها منجر به بیکاری گسترده نشده

طبق آخرین گزارش وزارت رفاه، طی سال جاری تعداد دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری کاهش ۲۶ درصدی داشته است.

سفر دو روزه نماینده وزیر تعاون به ساحل آرام خلیج‌فارس؛
هم‌افزایی ظرفیت‌های رسانه‌ای استان هرمزگان برای تبیین طرح کالابرگ الکترونیک کلید خورد

رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عضو قرارگاه ملی کالابرگ الکترونیک در سفر دو روزه به استان هرمزگان با جمعی از مدیران، نخبگان و فعالان رسانه‌ای استان دیدار کرد.

فیلم/مدیرکل سابق مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون:
طرحی داشتیم که فقرا را شناسایی و به آنها کمک کنیم، در این راستا ۲ میلیون فقیر را هم شناسایی کردیم، اما یکدفعه کار را رها کردند! 

سید هادی موسوی نیک بیان کرد: وزارت رفاه برای رفع دغدغه رئیس جمهور برای از بین بردن فقر مطلق طرح خوبی را شروع کرده بود که از ابتدای سال جاری متوقف شد.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
کمک دولت به صندوق‌های بازنشستگی به ۳۵۱ هزار میلیارد تومان رسید

در سال آینده میزان کمک دولت به صندوق‌های بازنشستگی بیش از ۳۵۱ هزار میلیارد تومان خواهد بود

«نود اقتصادی» بررسی کرد+نمودار
افزایش ۱۰ هزار و ۷۰۰ واحدی کارگاه‌های بیمه‌پرداز با وجود افزایش ۵۷ درصدی دستمزدها

تعداد کارگاه‌های فعال بیمه‌پرداز به سازمان تامین اجتماعی تا پایان تیرماه ۱۴۰۱ که آخرین آمار دریافتی است، به ۱ میلیون و ۳۰۴ هزار واحد رسیده که نسبت به تیرماه سال ۱۴۰۰ افزایش ۱۰ هزار و ۷۵۹ واحدی داشته است.

مرتضوی در آیین تشییع و تدفین شهید گمنام وزارت کار:
ملت ایران زمان‌شناس و بیدار است/ ورود تمام‌قد دولت سیزدهم برای تأمین نیازهای مردم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ملت ایران را زمان‌شناس و بیدار عنوان کرد و افزود: دولت سیزدهم تمام‌قد برای تأمین نیازهای مردم وارد صحنه شده است.

چکشیان خبر داد:
تشییع و تدفین شهید گمنام تفحص‌شده با لباس منقوش به نشان وزارت کار و امور اجتماعی

معاون فرهنگی‌‌ و‌ اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشییع و تدفین شهید گمنام تفحص‌شده با لباس منقوش به نشان وزارت کار و امور اجتماعی‌ سابق خبر داد و گفت: با حضور مردم، مسئولین، کارکنان و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهید بزرگوار تشییع و در محوطه این وزارتخانه تدفین خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی:
 ثبت محور شدن مجوزها به افزایش اشتغال در کشور کمک می‌کند

محمود تولایی بیان کرد: با ثبت محور شدن مجوزها شاهد کاهش چشم‌گیر بورکوراسی‌های اداری و پاسکاری و سرگردانی متولیان در ادارات دولتی‌ خواهیم بود.

مرتضوی در نشست با مدیران سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد:
لزوم تسریع در تدوین برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی/ به ارتقای سرمایه اجتماعی توجه شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی هر چه سریع‌تر برای بررسی مجلس شورای اسلامی در دولت و وزارت رفاه تدوین شود.

با امضای تفاهم‌نامه وزارت تعاون و دانشگاه آزاد اسلامی؛
هزار واحد مسکونی برای اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی ساخته می‌شود/ تأسیس رشته تعاون در دانشگاه آزاد اسلامی/ حمایت راهبردی از شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان

تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه آزاد اسلامی امروز، چهارشنبه ۱۴ دی‌ماه با حضور «سیدصولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «محمدمهدی طهرانچی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل این وزارتخانه با هدف ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی برای اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت از شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان امضاء شد

«نود اقتصادی» بررسی کرد+سند
افزایش عجیب حقوق بازنشستگان بانک‌ها/ صندوق بازنشستگی بانک‌ها ۸۰ درصد اطلاعاتش را سانسور کرد 

طی سال ۱۴۰۰ رقم پرداخت حقوق و مزایای صندوق بازنشستگی بانک‌ها به اعضای خود رشد نزدیک به ۵۹ درصدی داشته است.

مبلغ عیدی امسال کارگران چقدر است؟

مبلغ عیدی و پاداش پایان سالی که کارفرمایان باید به کارگران خود پرداخت کنند حداقل ۸ میلیون تومان و حداکثر ۱۲ میلیون تومان خواهد بود.

 معاون وزیر کار:
ظرف یک سال، ۱۵ هزار شغل در بخش تعاون ایجاد شد

مهدی مسکنی بیان کرد: طی یکسال گذشته در دولت سیزدهم، با افزایش ۱۵ هزار نفر در بخش تعاون، میزان شاغلان در این بخش معادل ۳.۵ درصد رشد داشته است.

فیلم/معاون توسعه اشتغال وزیر کار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
در دولت قبل، رئیس جمهور در جلسات شورای عالی اشتغال شرکت نمی‌کرد

محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه در دولت سیزدهم، شخص رئیس جمهور تاکنون سه بار در یکسال اخیر در جلسه شورای عالی اشتغال شرکت کرده است، گفت: دولت در یک سال گذشته ۵٠ هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال به بازار کار تزریق کرده است.

کارآفرینی و کسب و کار بانوان در افق برنامه هفتم مورد بررسی قرار می گیرد

یکصد و چهارمین نشست علمی-تخصصی با موضوع " کارآفرینی و کسب و کار بانوان؛ دلالتهایی برای برنامه هفتم توسعه "، برگزار می شود.

فیلم/رئیس کل بانک مرکزی:
افزایش دستمزد در شورای عالی کار تعیین می‌شود و دولت فقط روی آثار تورمی آن بحث می‌کند

علی صالح آبادی با بیان اینکه توصیه ما به وزرای عضو شورای عالی کار این است که تصمیماتشان متناسب با ملاحظات تورمی باشد، گفت: افزایش دستمزد در شورای عالی کار تعیین می‌شود و دولت فقط روی آثار تورمی آن بحث می‌کند.

راه‌های گسترش مناسبات تجاری و اقتصادی با ساحل عاج بررسی شد

در نشست مشترک «حامد فروزان» مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «امیرحسین نیک‌بین» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ساحل عاج، راه‌های توسعه و گسترش مناسبات تجاری و بازرگانی مجموعه‌های اقتصادی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی شد.

فیلم/معاون وزیر اسبق کار:
درآمد سرانه استان‌هایی مثل سیستان بلوچستان و خراسان جنوبی یک پنجم تهران است

حجت میرزایی بیان کرد: ۱۰ استان در نواحی مرزی غرب و شرق داریم که با نرخ‌های پایدار بیکاری بیش از ۱۵ درصد در دو دهه گذشته مواجه بودند.

فیلم/معاون وزیر اسبق کار:
 نمایندگان مجلس وقت وزرا و دولتی‌ها را می‌گیرند

دکتر علی سرزعیم با بیان اینکه نمایندگان بدون این که وقت بگیرند به سراغ وزرا می‌آیند و ذهن آن‌ها را مشوش می‌کنند، گفت: ۷۰ نماینده برای مجلس کافی است، چرا باید این قدر نماینده داشته باشیم؟

فیلم/وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
نگاه سازمان برنامه و بودجه به اشتغال‌های خرد روستایی مثبت نیست

سید صولت مرتضوی با بیان اینکه هزینه ما شهرنشین‌ها خیلی بیشتر از جامعه هدف اشتغال روستایی است، گفت: تسهیلات ارزان قیمتی که در اختیار روستایی‌ها قرار می‌دهیم بخش کوچکی از صرفه‌جویی‌هایی که خودشان انجام می‌دهند نیز نمی‌شود.

کرمان، اردبیل و بوشهر دارای ضعیف‌ترین عملکرد در شاخص کسب‌وکار

نتایج حاصل از پایش ملی در تابستان ۱۴۰۱ نشان می‌دهد در فصل گذشته در بین ۳۱ استان کشور، استان‌های کرمان با ۶/۴۳، اردبیل با ۶/۳۵ و بوشهر با ۶/۳۴ به ترتیب بدترین عملکرد را در شاخص سهولت کسب‌وکار کشور داشته‌اند.

فیلم/مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
از هر ۱۰۰ نفر، بیش از ۵۰ نفر، با بازنشستگی پیش از موعد در ایران بازنشست می‌شوند! 

سجاد پادام با بیان اینکه هیچ کشوری در دنیا نیست که زیر ۶۰ سال کارکنان خودش را بازنشسته بکند ولی میانگین سن بازنشستگی در کشور ما زیر ۵۳ سال است، گفت: هیچ صندوقی در دنیا نمی‌تواند با قواعد صندوق‌های بازنشستگی ما چند سال بیشتر دوام بیاورد.

فیلم/معاون وزیر کار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
افزایش ۵۷ درصدی دستمزد، قدرت خرید کارگران را بالا برد و همین عامل، باعث کاهش اغتشاشات شد

محمود کریمی بیرانوند گفت: اخراج و تعدیل نیروی کار بعد از افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران نسبت به پارسال ۳۰ درصد کم شده، در حالیکه مخالفان دولت می‌گفتند اگر حقوق کارگران را ۵۷ درصد زیاد کنیم، نرخ بیکاری به ۵۰ درصد خواهد رسید!

وزیر سابق کار:
افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران از بهترین تصمیمات دولت سیزدهم بود

حجت الله عبدالملکی بیان کرد: یکی از بهترین تصمیم‌هایی که در اولین سال دولت سیزدهم گرفته شد، افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران بود.

فیلم/عضو کمیسیون جهش تولید مجلس:
عملکرد دولت در تسهیلات حمایتی اشتغال صفر بوده است!

صدیف بدری بیان کرد: در تبصره ۱۸ بودجه امسال بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی اشتغال از محل‌ها و منابع مختلف پیش بینی شده که بررسی‌های ما نشان می‌دهد عملکرد دولت در این حوزه صفر بوده است!

واریز معوقات ۵ماهه بازنشستگان با حقوق این ماه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به روزنامه کار و کارگر اعلام کرد که پرداخت معوقات ۵ماهه بازنشستگان سایر سطوح، در ماه جاری آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی مطرح کرد:
از ۹۰۰ هزار تا یک میلیون تومان حداقل افزایش حقوق برای کارمندان و بازنشستگان

لطیفی گفت: حداقل یک میلیون تومان برای کارمندان و ۹۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان افزایش حقوق در نظر گرفته شده است.

فیلم/معاون وزیر کار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
اغتشاشگران در بازار تهران کسبه را مجبور به بستن مغازه‌ها و تعطیلی کسب‌وکارشان میکردند 

محمود کریمی بیرانوند با بیان اینکه اعتراضات اخیر در ایران ریشه اقتصادی نداشت ولی آثارش اقتصادی است، اغتشاشگران کسب‌وکار مردم را تعطیل کرده‌اند، لیدرهای خارج نشین اغتشاشات اخیر، همجنس‌‌باز و پورن‌استار هستند و اصلا مطالبات اقتصادی ندارند

آقای صولت مرتضوی! خبر دارید در شستا چه خبر است؟
پول‌پاشی مدیران شستا با وجود کاهش بازده دارایی‌ها!/ دلسردی سهامداران از شستا

عملکرد ضعیف شستا طی یک سال گذشته سهامداران را از این شرکت دلسرد کرده و منجر به کاهش بیش از ۱۲ درصدی ارزش سهام این شرکت شده است.

حجت‌الله عبدالملکی:
مسولان دولت قبل به دروغ گفتند اگر دستمزدها ۵۷ درصد افزایش یابد، ۵ میلیون کارگر ایرانی بیکار خواهد شد/ افزایش ۵۷ درصدی دستمزد، سرمایه اجتماعی نظام را بشدت بالا برد

وزیر سابق کار بیان کرد: تصمیم بنده در وزارت کار مبنی بر افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران تا امروز اثرات بسیار مثبتی بر اقتصاد کشور داشته است.

فیلم/عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
وزارت تعاون یک کشور است؛ این وزارتخانه نیاز به یک شخصیت متفکر دارد که روی چالش های این وزارتخانه کار کرده باشد

روح الله ایزدخواه با بیان اینکه وزارت تعاون بعد ادغام تضعیف شد، گفت: تعاون روح اقتصاد مقاومتی است، مرتضوی چه برنامه‌ای برای آن دارد؟

فیلم/عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
وزارت تعاون دو بانک دارد، ۶۰ درصد صنعت داروی کشور در این وزارتخانه است، ۱۲ درصد بازار سرمایه در این وزارتخانه است، مرتضوی چه تخصصی در این زمینه‌ها دارد؟

مهدی طغیانی بیان کرد: وزارت تعاون دو بانک دارد، ۶۰ درصد صنعت داروی کشور در این وزارتخانه است، ۱۲ درصد بازار سرمایه در این وزارتخانه است، مرتضوی چه تخصصی در این زمینه‌ها دارد؟

در جلسه‌ی رای اعتماد امروز؛
صولت مرتضوی وزیر تعاون شد

در جلسه‌ی رای اعتماد وزیر پیشنهادی کار در مجلس، نمایندگان به صولت مرتضوی رای اعتماد دادند.

در برنامه دیشب تهران بیست چه گذشت؛
برنامه تهران ۲۰ به بررسی لایحه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان پرداخت

تهران 20 از جمله برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است که با رویکردی مسئله محور به بررسی مشکلات و مسائل موجود در کلانشهر تهران  و سطح کشور می پردازد

حداقل و حداکثر حقوق کارمندان و بازنشستگان مشخص شد

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه متناسب سازی حقوق کارمندان و بازنشستگان؛ حداکثر حقوق دریافتی در دستگاه‌های دولتی ۴۶ میلیون تومان شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور:
صولت مرتضوی به عنوان وزیر پیشنهادی کار به مجلس معرفی شد

سید محمد حسینی بیان کرد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور طی نامه ای به مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد و در انتظار رای اعتماد است. 

بررسی «نود اقتصادی» نشان می دهد+سند
 بار مالی ۵۵ هزار میلیارد تومانی لایحه متناسب‌سازی حقوق کارکنان دولت

بار مالی لایحه اخیر دولت تحت عنوان «لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشگری» در صورت اجرا حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

زاهدی وفا رای نیاورد

نمایندگان مردم در خانه ملت با انتصاب زاهدی وفا در پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موافقت نکردند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد توسط زاهدی وفا برکنار شد

سرپرست وزارت کار، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد را به علت اظهارات نسنجیده نسبت به مجلس، برکنار کرد.

فیلم/معاون روابط کار وزیر کار:
روزانه ۲ کارگر در ایران به دلیل رعایت نکردن مسائل ایمنی فوت می‌کنند

علی حسین رعیتی فرد با بیان اینکه هر روز ۲ کارگر در ایران به دلیل رعایت نکردن مسائل ایمنی و فنی فوت می‌کنند و چند کارگر هم دچار معلولیت می‌شوند، گفت: با کارفرمایانی که مسائل ایمنی را رعایت نمی‌کنند برخورد خواهد شد. 

فیلم/استاد دانشگاه شهید بهشتی:
خام فروشی نفت حرام است


فیلم/پژوهشگر سیاستگذاری عمومی در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
ارتباط چینی‌ها با کشورهای عربی محدود به این سفر اخیر نبود و سال‌هاست با این کشورها ارتباطات عمیقی دارد
مدیرعامل اسبق بانک ملی در گفتگو با «نود اقتصادی» اظهار داشت:
افزایش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی اقتصاد کشور یک اجبار است نه انتخاب!
فیلم/معاون وزیر جهاد کشاورزی:
دلال‌ها تا هفته قبل قیمت گوشت را با دلار محاسبه می‌کردند

پربیننده