جمعه یازدهم اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰:۳۵:۵۶ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

 افزایش دو برابری سهمیه ارز مسافرتی در هفته های پایانی سال چه کارکردی دارد؟
«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛

افزایش دو برابری سهمیه ارز مسافرتی در هفته های پایانی سال چه کارکردی دارد؟

بانک مرکزی اخیرا اعلام کرده که سهمیه ارز مسافرتی با افزایش دو برابر به ۱۰۰۰ یورو افزایش یافته است. اما این اقدام موثر بانک مرکزی در آستانه افزایش تقاضای پایان سال گویا به مذاق برخی سودجویان خوش نیامده و آن ها قصد دارند با تخریب این سیاست به بانک مرکزی فشار وارد کنند.

بیمه مرکزی مقصر تحریم بیمه سبز ایران است
فیلم/ رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق ایران:

بیمه مرکزی مقصر تحریم بیمه سبز ایران است

رستمی گفت: بیمه سبز ایران از ابتدای سال ۲۰۲۴ تحریم شده و در زمینه ترانزیت مشکل داریم؛ بیمه مرکزی مقصر اصلی این تحریم است. سازمان امور مالیاتی با وجود حذف مالیات بر ارزش افزوده بخش حمل و نقل، دو ماه است که مجددا از ما مطالبه مالیات می‌کند!


تصویب اساسنامه جدید شرکت بیمه نوین

مجمع عمومی فوق‌العاده بیمه نوین صبح روز چهارشنبه نهم اسفند 1402، به منظور اصلاح اساسنامه شرکت برگزار و اساسنامه جدید با موافقت اعضای جلسه به تصویب رسید.

روابط عمومی بانک ملی ایران برنده جایزه سومین جشنواره مردم داری ایران

روابط عمومی بانک ملی ایران در سومین جشنواره مردم داری ایران،«جایزه مدیریت ارتباطات الکترونیک و جایزه مستندسازی» را از آن خود کرد.

مدیرعامل این بانک تصریح کرد
حمایت بانک رفاه کارگران از سرمایه‌گذاران عمانی

محاد سعید بن باعوین وزیر کار سلطنت عمان که با هدف آشنایی با ظرفیت‌های اقتصادی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و برگزاری نشست‌های دوجانبه در حوزه‌های کار، اشتغال و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به ایران سفر کرده است، با دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران دیدار و گفت‌وگو کرد.

رشد صادرات محصولات دانش بنبان با پوشش های اعتباری صندوق ضمانت صادرات ایران

اعلام آمادگی صندوق ضمانت صادرات ایران جهت حمایت ویژه از صادرات محصولات دانش بنیان در دومین دوره گردهمایی باشگاه شرکت های صادراتی دانش بنیان.

​طی دو سال اخیر سرعت گرفت
معرفی 14 اقدام راهبردی بانک صادرات ایران در سیاست‌های اعتباری

بانک صادرات ایران در ادامه اقدامات راهبردی خود برای تسهیل و تسریع در ارائه انواع خدمات بانکی خرد به مردم، حمایت‌های مالی بنگاه‌ها، واحدهای اقتصادی و تولیدی و زیرساخت‌های صنعتی کشور، اقدامات خود در سال‌های اخیر را در 14 بخش در معاونت اعتباری و تأمین مالی سرعت داده است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛
افزایش دو برابری سهمیه ارز مسافرتی در هفته های پایانی سال چه کارکردی دارد؟

بانک مرکزی اخیرا اعلام کرده که سهمیه ارز مسافرتی با افزایش دو برابر به ۱۰۰۰ یورو افزایش یافته است. اما این اقدام موثر بانک مرکزی در آستانه افزایش تقاضای پایان سال گویا به مذاق برخی سودجویان خوش نیامده و آن ها قصد دارند با تخریب این سیاست به بانک مرکزی فشار وارد کنند.

فیلم/ رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق ایران:
بیمه مرکزی مقصر تحریم بیمه سبز ایران است

رستمی گفت: بیمه سبز ایران از ابتدای سال ۲۰۲۴ تحریم شده و در زمینه ترانزیت مشکل داریم؛ بیمه مرکزی مقصر اصلی این تحریم است. سازمان امور مالیاتی با وجود حذف مالیات بر ارزش افزوده بخش حمل و نقل، دو ماه است که مجددا از ما مطالبه مالیات می‌کند!

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
کاهش چشمگیر وام‌دهی بانک‌های ناتراز با اجرای سیاست کنترل ترازنامه

یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های بانک مرکزی ایران برای مهار رشد نقدینگی، محدود کردن بانک‌ها و به ویژه بانک‌های ناتراز در رشد ترازنامه است.

فیلم/ تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
گواهی سپرده ۳۰ درصدی به نفع و انتفاع سپرده‌گذاران است

زنگنه گفت: گواهی سپرده ۳۰ درصدی به نفع و انتفاع سپرده‌گذاران است و جلوی سیالیت نقدینگی را می گیرد. در شرایط فعلی سیاست انتشار گواهی سپرده ۳۰ درصدی باید ادامه پیدا کند.

دکتر نجار زاده در مراسم افتتاح 10 شعبه صرافی:
بانک ملی ایران به رتبه نخست سهم بازار دست یافت

مراسم افتتاح 10 شعبه صرافی بانک ملی ایران در سطح کشور همزمان با سالروز ولادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم(ع)در سالن همایش فردوسی این بانک و با حضور آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، محسن رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا ،دکتر فرشاد محمد پور معاون نظارت بانک مرکزی و دکتر ابوالفضل نجارزاده مدیر عامل بانک ملی ایران برگزار شد.

رشد فروش املاک مازاد بانک صادرات ایران در دولت سیزدهم

​بانک صادرات ایران در ادامه اقدامات خود برای عمل به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و تخصیص بهینه منابع، از ابتدای دولت سیزدهم بیش از 619 رقبه ملک مازاد فروخت.

فیلم/ تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مدیران رانتی بورس باید برکنار شوند

نادی گفت: برخی از مدیران بورس رانتی هستند که باید کنار گذاشته شوند. این مدیران بروند وضعیت بورس بهتر می شود.

عضو اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
انتقال ۲ میلیارد دلار از بدهی‌های بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی؛ ضامن آرامش بازار ارز است

ماهرانی گفت: با انتقال ۲ میلیارد دلار از بدهی‌های بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی، شاهد آرامش بازار ارز تا پایان سال خواهیم بود.

تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تداوم طرح صدور گواهی ۳۰ درصدی سپرده می‌تواند به آرامش بازار ارز کمک کند

ندری گفت: دو هفته پیش و در اوج التهابات ارزی بانک مرکزی توانست با سیاست صدور گواهی ۳۰ درصدی سپرده بازار ارز را مدیریت کند.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی:
انتشار اوراق سپرده ۳۰ درصدی باید ادامه یابد/ این اقدام قدمی برای از بین بردن اقتصاد دستوری بود

سیف گفت: اگر به موازات انتشار اوراق ۳۰ درصدی ، فکری هم به حال نرخ تسهیلات بانک‌ها شود و به بانک‌ها اجازه دهیم تا این منابعی که جمع می‌کنند را با نرخ مناسب به عنوان تسهیلات پرداخت کنند، انتشار این اوراق می تواند ادامه داشته باشد و اقدام مثبتی است.

سامانه یکپارچه صدور و خسارت درمان بیمه ملت راه‌اندازی شد
یزدان‌دوست: خدمات بیمه درمان با سرعت‌ و دقت بیشتر به بیمه‌گزاران ارایه می‌شود

مدیرعامل شرکت بیمه ملت در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه صدور و خسارت درمان گفت: این سامانه با هدف سرعت بخشی به خدمات بیمه‌ درمان تکمیلی بیمه‌گزاران، رفع بروکراسی‌های زاید اداری و شفاف‌سازی فرآیندهای صدور و خسارت درمان راه‌اندازی شده است.

حمایت بانک ملی از بومی سازی سوخت رسانی هوشمند در کشور

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان این که وظیفه بانک ملی در حوزه اقدامات دانش بنیان حمایت و تامین مالی است، گفت: بانک ملی طی تفاهم نامه ای با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، حمایت و تامین مالی طرح های بومی سازی سوخت رسانی هوشمند را به انجام می رساند.

فیلم/ عضو اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در این شرایط سخت منطقه، انصافا قیمت ارز خوب مدیریت شد

پولارگ گفت: دشمن با راه انداختن جنگ رسانه‌ای در تلاش است تا قیمت ارز را افزایش دهد. در روزهای گذشته، با جنگ رسانه‌ای به وسیله انتشار خبر ابطال فعالیت بانک ملی در عراق می‌خواستند قیمت دلار را بالا بکشند، اما موفق نشدند، در حالیکه اصلا بانک ملی فعالیت خاصی در عراق ندارد که تعطیلی اش بخواهد اثری در نوسان قیمت ارز داشته باشد.

بدهی واریز شده بابک زنجانی به حساب بانک مرکزی ۲ میلیارد دلار بوده است

امروز بانک مرکزی در بیانیه‌‌ای خبر از واریز دارای‌های ارزی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی داد. پیگیری ها از رقم واریز شده به حساب بانک مرکزی حکایت از آن دارد که ارزش مجموع اموال خارج کشور معرفی شده از سوی بابک زنجانی حدود چهار تا پنج میلیارد دلار است و اکنون از این رقم دو میلیارد دلار به حساب ارزی بانک مرکزی واریز شده است .

چکنو بانک صادرات ایران واگذار کنید تسهیلات خرید دین دریافت کنید

​استفاده از «چکنو» بانک صادرات ایران برای دریافت تسهیلات خرید دین عملیاتی شده و صاحبان کسب و کار می‌توانند برای بهره‌مندی از این تسهیلات از چکنو‌های واگذاری خود استفاده کنند.

مدت زمان استفاده از تخفیف صفر کیلومتر در بیمه بدنه اتومبیل بیمه ملت افزایش یافت

به منظور تسهیل در فرآیند بازاریابی و افزایش رضایتمندی بیمه‌گزاران، از ابتدای اسفندماه سال ۱۴۰۲ مدت زمان استفاده از تخفیف صفر کیلومتر در بیمه بدنه اتومبیل بیمه ملت از سه ماه به شش ماه افزایش یافت.

اعلام قابلیت های جدید در بروزسانی نسخه جدید همراه بانک پارسیان

بانک پارسیان به منظور تسهیل دسترسی کاربران با افزودن قابلیت‌های جدید به همراه بانک، خدمات غیرحضوری این سامانه را توسعه داد.

فیلم/ رئیس کل بانک مرکزی:
کسی اجازه ندارد در مبادلاتش از پولی به غیر از ریال استفاده کند، قوه قضاییه به این موضوع ورود کند

فرزین گفت: کسی اجازه ندارد در مبادلاتش از پولی به غیر از ریال استفاده کند، قوه قضاییه به این موضوع ورود کند.

فیلم/ رئیس کل بانک مرکزی:
چه اشکالی دارد با کشورهای عضو بریکس، سوئیفت و FATF مشترک داشته باشیم؟

فرزین گفت: حکمرانی ارزی بدون تعامل با کشورهای مختلف امکان پذیر نیست. سهم اقتصاد شرق در دنیا افزایش پیدا کرده و ما باید در این بخش‌ها حضور قوی‌تری داشته باشیم. در برخی کشورها حضور داریم که اصلا مراودات سیاسی با آن‌ها نداریم.

عضو کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
روند تثبیت و کاهش قیمت ارز ادامه خواهد داشت

قاسم کریمی گفت: معتقدم با توجه به منابع ارزی کشور و درآمدهای نفتی، هیچ اتفاق و نوسان خاصی در بازار ارز رخ نمی‌دهد و مطمئنا ثبات قیمت دلار همچنان ادامه خواهد داشت. هر چند که شاید تنش های جدید منطقه ای باعث نوسانات جدیدی شود که این موضوع کاملا طبیعی و قابل کنترل است.

یادداشت سیدرضا راستی الحسینی، کارشناس پولی و بانکی
بانک مرکزی برای تامین مالی اجتماعی " نیاز به یک اکوسیستم های مالی اجتماعی اسلامی ملی " زیر نظر یک بانک تخصصی دارد

یک اکوسیستم مالی اجتماعی شامل تأمین‌کنندگان مالی اجتماعی و شرکت‌های اجتماعی، به‌علاوه همه ذینفعانی است که در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی مشارکت می‌کنند، تأثیر می‌گذارند یا تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند

فیلم/ کارشناس پولی و بانکی:
عرضه شمش و طلا اقدام موفقی بود

فرزانی گفت: عرضه شمش و طلا اقدام موفقی بود که جلوی رکود تولیدکنندگان طلا را گرفت و تعادل را به بازار طلا برگرداند. انتظارات با این اقدام تعدیل شده و قیمت‌ها را به نقطه تعادلی می‌رساند.

اعطای تسهیلات کمک هزینه ثبت نام خرید خودروی وارداتی در بانک ایران زمین

بانک ایران زمین در نظر دارد به منظور ارزش آفرینی برای کلیه مشتریان، تسهیلات کمک هزینه ثبت نام طرح یکپارچه عرضه خودرو را اعطا نماید.

بیمه ملت در سراسر کشور نماینده می‌پذیرد

شرکت بیمه ملت در راستای گسترش فعالیت از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می‌کند.

مدیرعامل این بانک در گفت‌وگو با شادا عنوان کرد؛
افزایش سرمایه بانک رفاه از 23 هزار میلیارد ریال به 620 هزار میلیارد ریال/ رشد ۳۰۸ درصدی سود خالص بانک بر اساس صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰

مدیرعامل بانک رفاه کارگران به رقم خوردن اولین‌هایی در این بانک اشاره کرد که موجب بهره مندی بیشتر مردم و خدمت رسانی بهتر می‌شود؛ افزایش سرمایه بانک از 23 هزار میلیارد ریال به 620 هزار میلیارد ریال، رسیدن نسبت کفایت سرمایه بانک رفاه از نزدیک صفر به حدود 14 درصد، تحول دیجیتال در حوزه بانکداری و ارائه خدمات و … مواردی است که حکایت از عبور از یک وضعیت نابسامان به سمت توسعه دارد.

طرح «بمانی» نوین؛
جایگزینی برای بیمه‌های عمر و حوادث با قابلیت برگشت کامل حق بیمه

معاون فنی مدیرعامل در بیمه‌های اشخاص بیمه نوین، طرح «بمانی» را جایگزینی برای بیمه‌های عمر و حوادث دانست که در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون نیاز به انجام معاینات پزشکی برای هر فردی قابل صدور است.

​در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین بانک و دانشگاه امیرکبیر عنوان شد
بورس تحصیلی دانشجویان نخبه توسط بانک صادرات ایران

عضو اجرایی هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه بین بانک و دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از بورس تحصیلی دانشجویان نخبه خبر داد.

یک فعال اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قیمت دلار به کمتر از ۵۵ هزار تومان برمی‌گردد/ پیش‌بینی تداوم ثبات ارزی در سال آتی

اشتیاقی گفت: باید کنترل نرخ ارز را در کف بازار داشته باشیم. انتشار اوراق قرضه ۳۰ درصدی تاثیر مهمی در کاهش این روزهای نرخ ارز داشته است و یکی از کارکردهای مثبت بانک مرکزی بود.

جوایز برندگان کمپین کودک و نوجوان سپرده سبای بانک پارسیان اهدا شد

طی برگزاری آیین‌های جداگانه و با حضور نمایندگان بانک پارسیان، جوایز 10 برنده قرعه‌کشی کمپین کودک و نوجوان سپرده ارزشمند سبای باشگاه مشتریان اهدا شد.

اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی» :
نرخ دلار از این هم کمتر خواهد شد/ مجلس و دولت جلوی ناترازی بودجه را بگیرند

قمری گفت: ر هفته‌های گذشته افزایش نرخ دلار از کانال ۵۰ به ۵۹ هزار تومان دلیل منطقی نداشت، چون هیچ اتفاق خاصی در بنیاد اقتصاد روی نداده بود، بنابراین کاهش نرخ ارز پیش‌بینی می‌شد.

فیلم/ رییس کل بیمه مرکزی:
دنبال حذف نسخه فیزیکی تا اسفند ماه هستیم

استادهاشمی گفت: بالای ۸۰ درصد همه مراکز درمانی با بیمه گرهای پایه ارتباط دارند و ما می‌خواهیم اطلاعات آن‌ها را خارج از سامانه وزارت بهداشت به بیمه مرکزی منتقل کنیم.

تحلیلگر پولی و بانکی، در گفتگو با «نود اقتصادی»:
انتشار گواهی سپرده خاص، سفته‌بازی در بازار ارز و طلا را کم رونق کرده است

اکبری جور گفت: این اوراق تاثیر زیادی بر کاهش سفته بازی در کشور خواهد داشت، به طوری که نقدینگی از بازارهای ارز، طلا، مسکن و خودرو خارج و مستقیما وارد تولید خواهد شد.

فیلم/ فرزین:
فروکش کردن تلاطمات سیاسی قیمت ارز را کاهشی کرد/ قیمت‌ها دوباره به نرخ با ثبات قبل بر می‌گردد

فرزین گفت: سیاست تثبیت را انتخاب کردیم تا اقتصاد را پیش بینی پذیر کنیم. بخش عمده ای از نیازهای ارزی کشور از مرکز مبادله عرضه می‌شود. عرضه ارز در مرکز مبادله ۶۰ درصد بیشتر از متوسط ۴ سال گذشته و ۱۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود.

فیلم/ رئیس کل بانک مرکزی:
نرخ کانال‌های تلگرامی، نرخ ارز کشور نیست، این نرخ، نرخ پولشویی و قاچاق است

فرزین گفت: نرخ کانال‌های تلگرامی، نرخ ارز کشور نیست، این نرخ، نرخ پولشویی و قاچاق است. این چه نرخی است که به یکباره از ۵۹ هزار تومان به ۵۵ هزار تومان رسیده است؟

امکان وکالتی کردن حساب خود از طریق سامانه فیروزه بانک ملی ایران برای خرید خودرو

مشتریان بانک ملی ایران می توانند تحت سامانه فیروزه با وکالتی کردن حساب خود نزد این بانک، در طرح فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه شرکت کنند

فیلم/ رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق ایران:
بیمه مرکزی مقصر تحریم بیمه سبز ایران است


«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛
افزایش دو برابری سهمیه ارز مسافرتی در هفته های پایانی سال چه کارکردی دارد؟
«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
کاهش چشمگیر وام‌دهی بانک‌های ناتراز با اجرای سیاست کنترل ترازنامه

پربیننده