جمعه بیست و نهم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۳۷:۳۰ قبل از ظهر

اخبار نودِ اقتصادی

رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دلالان عراقی حاضرند گندم کشاورزان ایرانی را با نرخ نزدیک به ۳۰ هزار تومان بخرند

عطاالله هاشمی گفت: اگر تا هفته آینده در قیمت خرید تضمینی گندم تجدید نظر نکنند نام کسانی که در تعیین قیمت سنگ اندازی می‌کنند را افشا می‌کنم.

کمیته پیگیری مطالبات وزیر اقتصاد از صنعت بیمه تشکیل شد

رئیس کل بیمه مرکزی در نامه ای از مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای خواسته است تا با توجه به نشست اخیر مدیران صنعت بیمه با وزیر امور اقتصاد و ضرورت تببین و جمع بندی موضوعات مطرح شده در این نشست ، پیشنهادات عملیاتی خود را در این خصوص حداکثر تا روز چهارشنبه، فردا، برای طرح و جمع بندی در کمیته ای که به همین منظور تشکیل شده، به بیمه مرکزی ارسال کنند.

یادداشت رامین پولارگ عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق
5 خواسته بخش خصوصی از وزیر نفت دولت سیزدهم

با توجه به پیش بینی دو میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت و سهم ۲۰ درصدی بودجه کشور از وابستگی به درآمدهای نفت، انتظار می رود مأموریت ابتدایی وزیر نفت، افزایش ظرفیت تولید باشد.

محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
قطعی برق دلیل اصلی کمبود سرم نیست/ سال 99 مازاد تولید سرم داشتیم

نجفی عرب گفت: قطعی برق یکی از دلایل کمبود سرم است و دلیل اصلی آن نیست. مشکل اساسی تعطیلی شرکت داروسازی شهید قاضی تبریز از فروردین ماه امسال است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
کارنامه ترسناک گروه سایپا در پایان دولت روحانی/ بدهی جاری سایپا ۳۷ هزار میلیارد تومان از دارایی جاری شرکت بیشتر است + جدول

مقایسه عملکرد مالی سال ۱۳۹۹ و ۱۳۹۸ گروه خودروسازی سایپا نشان می‌دهد زیان انباشته گروه سایپا با افزایش بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومانی در سال گذشته به ۳۷ هزار و ۸۱۲ میلیارد تومان رسیده است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
رکوردشکنی صادرات فولاد در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲