به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران، سید امیر برهانی نائینی در دیدار با حمیرا ریگی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار اظهار داشت،  دسترسی به حمل و نقل و بهره مندی از شبکه  ریلی در منطقه آزاد چابهار ، کریدور ریلی کشور را تقویت خواهد کرد. 

وی با اشاره به خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت این صندوق آمادگی دارد که با ضمانت نامه ها و بیمه نامه ها در جنبه های مختلف، دغدغه صادرکنندگان و سرمایه گذاران خارجی را مرتفع نماید.

 حمیرا ریگی نیز این دیدار با اشاره به قابلیت های منطقه آزاد چابهار گفت بسیاری از کشورها برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده اند. وی با اشاره به اینکه موضوع ترانزیت و بحث تکمیل حمل و نقل منطقه چابهار از اهمیت بالایی برخوردار است افزود با تکمیل این پروژه ارزش  افزوده قابل توجهی عاید تجارت کشور خواهد شد.

در این جلسه طرفین ضمن تکریم یاد و خاطره شهیدان خدمت بخصوص رئیس جمهور شهید حضرت آیت ا... رئیسی از تلاشهای ایشان در جهت عزت مندی کشور یاد کردند و ادامه راه آنها در خدمت به مردم را اولویت دانستند. همچنین در این جلسه مقرر شد تا صندوق ضمانت صادرات ایران ضمن اعطاء کارگزاری به منطقه آزاد چابهار تفاهم نامه همکاری در جهت تسهیل امر صادرکنندگان به امضاء برساند.