به گزارش «نود اقتصادی» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، با همت  سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی بازرگانی ایران در بلاروس و  همکاری مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اسلامی ایران، معاونت تجهیزات و ماشین آلات وزارت صمت و اتاق های بازرگانی جمهوری بلاروس، نشست B2B معرفی ظرفیت های صادراتی کشورمان در حوزه تجهیزات صنعتی دانش بنیان با حضور شرکت های توانمند ایرانی و اتاق‌های بازرگانی و شرکت های بلاروسی به صورت مجازی برگزار گردید. 

در ابتدای این نشست که بیش از دو ساعت بطول انجامید، صانعی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ضمن تبریک دهه فجر و 45 امین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، یکی از موانع اصلی و کلیدی جهت توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور را عدم آشنایی شرکت ها و فعالین اقتصادی با ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر دانست.

 وی تاکید کرد: برگزاری اینگونه نشست های کارشناسی با حضور نمایندگان شرکتهای بزرگ تولیدی دو کشور می تواند گامی مفید و موثر برای آشنایی با ظرفیتها و توانمندیهای دو طرف و نهایتا رفع این مانع باشد. 

سفیر ایران در بلاروس همچنین با اشاره به مکمل بودن اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، بر آمادگی سفارت و رایزن بازرگانی در مینسک برای برگزاری نشستهای مشابه در سایر حوزه ها نظیر دارو و تجهیزات پزشکی، کشاورزی، پتروشیمی و ... در آینده نزدیک تاکید کرد.

در ادامه این نشست، شرکت های ایرانی ضمن معرفی ظرفیت ها و توانمندی های شرکت مورد نظر خود، به معرفی محصولات تولیدی و ارائه اطلاعات لازم در مورد این محصولات،  پرداختند و به سئوالات نمایندگان شرکتهای بلاروسی پاسخ دادند.