اخبار شرکتها-به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سید ضیاء ایمانی تاکید کرد: حمایت از اقشار مختلف مردم و کمک به بهبود معیشت و گسترش اشتغال توسط بانک صادرات ایران یکی از مهمترین مأموریت‌های این بانک در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی است و پرداخت این تسهیلات بدون محدودیت همچنان بیش از سهمیه‌های ابلاغی ادامه دارد.
 وی افزود: در ١١ ماه ابتدایی سال جاری این بانک ٢٥١ هزار و ١٢٦ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ٢١٢ هزار و ٣٧٤ میلیارد ریال در بخش‌های؛ ازدواج و تهیه جهیزیه،  اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، اشتغال‌زایی در اختیار استانداری‌ها (بنیاد برکت، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ...)، وام فرزند آوری، ودیعه مسکن کمیته امداد و سازمان بهزیستی، توسعه اشتغال زندانیان، بیماران صعب العلاج، ایجاد نیروگاه خورشیدی و سایر موارد پرداخت کرده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به نقش مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)  در اشتغال‌آفرینی، گفت: به منظور حمایت از ایجاد اشتغال در ١١ ماه نخست سال جاری با پرداخت ١٠ هزار و ١٧٦ فقره وام قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی به ارزش بالغ بر ٨هزار و ٧٣٤ میلیارد ریال به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط بانک پرداخت شده است. مددجویان این کمیته همچنین ٣ هزار و ٥١٦ فقره وام ودیعه مسکن به ارزش بالغ بر هزار و ٣٥٩ میلیارد ریال از بانک صادرات ایران دریافت کرده‌اند و در هر دو بخش ١٠٠ درصد سهمیه به شعب ابلاغ شده که پرداخت این وام همچنان بدون محدودیت و با جدیت در دستور کار است.
سید ضیاء ایمانی تاکید کرد: مددجویان سازمان بهزیستی و اشتغالزایی‌های این سازمان نیز طی همین مدت از ٢ هزار و ٧١٨ فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش بالغ بر ٢ هزار و ٣١١ میلیارد ریال بهره‌مند شده و به ١٣٦٠ نفر از مددجویان آنها نیز وام ودیعه مسکن به ارزش بیش از ٨١٥ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی در توضیح اهتمام ویژه بانک صادرات ایران به پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، تصریح کرد: با وجود عبور سقف پرداخت وام ازدواج و تهیه جهیزیه از میزان ١٠٠ درصد سهمیه ابلاغی بانک مرکزی برای بانک صادرات ایران در ماه‌های گذشته، تنها ظرف روز اول اسفند ماه سال جاری، بیش از ١٩٠٠ فقره وام ازدواج به ارزش بیش از ٢٧٠٠ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد که در مجموع تعداد وام ازدواج پرداخت شده این بانک در سال ١٤٠١ به مجموع ١١٤ هزار و ٨٣٥ فقره به ارزش بالغ بر ١٥٦ هزار و ٧٢٦ میلیارد ریال رسید که نسبت به سهمیه ابلاغی ١٤٩ هزار و ٨١٢ هزار ریالی بانک در سال جاری، رشد حدود ١٠٥ درصدی را رقم زده است.
مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: این بانک در١١ ماهه همین سال ٣٧ هزار و ٧٣١ فقره تسهیلات عادی در بخش‌های ودیعه مسکن اقدام ملی مسکن، مسکن ایثارگران، نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، بازرگانی دولتی و تعاون روستایی، حمایت از توزیع عادلانه یارانه‌ها و تامین کالاهای اساسی و طرح‌های زیربنایی ماده ٥٦  به ارزش ٥١ هزار و ٩٢٧ میلیارد ریال پرداخت کرده که در مجموع ٢٩٠ هزار و ٧٥٧ فقره وام قرض‌الحسنه و تسهیلات حمایتی به ارزش ٢٦٧ هزار میلیارد ریال به متقاضیان اقصی نقاط کشور پرداخت شده است. علاوه بر این،  بانک به منظور حمایت از صنایع داروسازی کشور حدود ٦ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی پرداخت کرده است.