اخبار شرکتها-به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی با صدور حکمی‌ هادی عباسی اصل را به سمت معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و قائم مقام خود در طرح نهضت ملی مسکن منصوب کرد. در حکم وزیر راه و شهرسازی خطاب به معاون جدید مسکن و ساختمان این وزارتخانه آمده است:

جناب آقای‌ هادی عباسی اصل

با سلام

با توجه به سوابق ارزشمند علمی، مدیریتی، تعهد و سوابق اجرایی جنابعالی، به موجب این حکم شما را به سمت «معاون مسکن و ساختمان و قائم مقام اینجانب در نهضت ملی مسکن» منصوب می‌نمایم.

با توجه به تکالیف قانونی وزارت راه و شهرسازی به موجب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و قانون جهش تولید مسکن، مهم‌ترین ماموریت ما در دولت، تولید و عرضه مسکن است و مسکن در حیات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه جایگاه ویژه‌ای دارد. بر این اساس ضروری است با استفاده از تجارب طرح‌های قبلی و شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها نسبت به موارد ذیل اهتمام ویژه داشته باشید:

۱- بسیج تمامی امکانات وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن، بنیاد مسکن و ظرفیت‌های مردمی برای تحقق اهداف دولت در زمینه احداث مسکن، پیشبرد عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن، اتمام پروژه‌های باقی مانده از مسکن مهر و اقدام ملی و مبارزه با سوداگری در بخش زمین و مسکن و تبدیل مسکن از کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی بادوام.

۲- تدوین قوانین و مقررات به منظور افزایش ایمنی، رفاه، کیفیت و حمایت از حقوق شهروندان، تجدید ساختار حرفه مهندسی در کلیه رشته‌های مرتبط با بخش مسکن، انتقال آخرین فناوری‌های نوین مهندسی و تکنولوژی روز صنعت ساختمان به داخل کشور، بازسازی رابطه صلاحیت حرفه‌ای با نظام مقررات نظارتی دولت، نظارت بر اجرای صحیح قانون نظام مهندسی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور کنترل قیمت بخش مسکن و اجاره بها.

۳- ایجاد تحول در فرآیندهای طرح نهضت ملی مسکن

به منظور موفقیت در اجرای تکالیف قانونی و ماموریت وزارت متبوع، ضمن حمایت کامل اینجانب از جنابعالی، کلیه معاونین و مدیران عامل محترم سازمان‌ها، ‌شرکت‌ها، ادارات تابعه، بنیاد مسکن و بانک مسکن با شما همکاری کامل خواهند داشت. تصمیمات جنابعالی به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار در بخش مسکن برای کلیه معاونین، مدیران و ادارات تابعه لازم‌الاجراست. بدیهی است ارسال گزارش اقدامات انجام شده در بخش مسکن هر دو هفته یک بار الزامی است.

امید است با اتکال به خداوند متعال، رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سیاست‌ها و تاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران درخصوص تولید و عرضه مسکن و همچنین تامین مسکن حمایتی در انجام وظایف محوله موفق و موید باشید.

توفیق روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم.

بر اساس همین گزارش، ‌هادی عباسی دارای مدرک مهندسی مکانیک طراحی جامدات از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۸۲ و کارشناسی ارشد اقتصادی نظری از دانشگاه شهید بهشتی را بوده و هم اکنون نیز دانشجوی دکتری اقتصاد پولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و  تحقیقات است. عباسی طی سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۳ معاون علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بوده است.

وی سابقه مشاور وزیر مسکن و شهرسازی از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ (دوران وزارت آقای سعیدی‌کیا و آقای نیکزاد) و همچنین سابقه مشاور وزیر راه و شهرسازی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ (دوران وزارت آقای نیکزاد) را در کارنامه دارد.

از دیگر سوابق وی می‌توان به نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در بانک مسکن از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۲، نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در امور تعاونی‌های مسکن مهر از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲، نماینده وزیر راه و شهر سازی در ستاد پشتیبانی و هماهنگی امور مساجد از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۲ و عضو شورای سیاست گذاری مرکز مطالعات تکنولوژی اشاره کرد.

هادی عباسی از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۴ مدیریت اقتصاد دانش بنیان مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری را برعهده داشت و از سال ۱۳۹۴ تا سال ۱۳۹۶ قائم مقام معاونت پژوهش و توسعه نوآوری مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری بوده است.