به گزارش «نود اقتصادی»، گفته می‌شود که در حال حاضر پرویز خوشکلام خسروشاهی، قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی تا معرفی رئیس کل جدید، سرپرستی این نهاد مهم نظارت بر صنعت بیمه را برعهده دارد.

غلامرضا سلیمانی چندی قبل از سمت خود کناره گرفت و در توضیح علت استعفای خود گفت که بهتر است فردی که جدید می‌آید با وزیر اقتصاد هماهنگ تر باشد. این جمله سلیمانی  نشان می‌دهد که تا چه حد شکاف میان رئیس کل بیمه مرکزی و وزیر امور اقتصادی و دارایی عمیق بوده است.

اکنون و با فرار رو به جلوی سلیمانی در خداحافظی از سکانداری بیمه مرکزی یکبار دیگر نام افراد مختلفی برای پذیرش این مسئولیت در فضای رسانه‌ای دست به دست می‌شود. افرادی که برخی از آنها با اینکه سابقه مدیریتی و حضور در صنعت بیمه دارند اما برای رئیس کلی بسیار ضعیفند. برخی دیگر از کاندیداها نیز از سوی نهادهای امنیتی مورد تایید نگرفته‌‎اند. لذا دست خاندوزی برای انتصاب رئیس کل بیمه مرکزی خالیست!  

صنعتی که اکنون با چالش های مهمی دست به گریبان بوده وضریب نفوذ بیمه هم به طرز عجیبی از برنامه های توسعه ای عقب مانده است.

متاسفانه شواهد نشان میدهد دستکم دست احسان خاندوزی برای معرفی یک فرد قوی برای سپردن امور بیمه مرکزی تا حدودی خالی است که این امر سبب شده نام افرادی با رزومه عملکردی نه چندان چشمگیر بر سر زبان رسانه‌ها بیفتد.