به گزارش «نود اقتصادی»، در روزهای اخیر پس از آنکه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور قیمت مصوب مرغ گرم را در هر کیلو حدود ۴۵۰۰ تومان افزایش داد، اصناف، انجمن‌ها و تولیدکنندگان بخش‌های دیگر نیز در اقدام مشابهی دست به افزایش قیمت محصولات خود زده‌اند.

اولین اظهارنظرها از سوی رئیس شورای رقابت مطرح شد. رضا شیوا گفت اکنون برای تصمیم‌گیری قیمت خودرو در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ منتظر تورم بخشی هستیم تا بانک مرکزی آن را مشخص کند. این اظهارات شیوا درحالی مطرح می‌شود که در سال گذشته قیمت کارخانه‌ای خودروهای داخلی دو برابر تورم سالانه بوده است.

دومین خبر مربوط به افزایش قیمت سیمان سفید بود. براساس مصوبه کارگروه مدیران عامل شرکت های سیمان سفید کشور که خبر آن روز دوشنبه اعلام شد، قیمت این محصول ۳۵ درصد افزایش یافت. 

سومین خبر افزایش قیمت‌، مربوط به سیمان خاکستری است. محمدرضا احسانفر عضو هیات مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان نیز در گفتگو با رسانه‌ها از افزایش قیمت سیمان خاکستری در روزهای آتی خبر داد. وی می‌گوید میزان افزایش نرخ سیمان خاکستری قطعا بیش از ۳۵ درصد خواهد بود و بعد از تکمیل امضاها در چند روز آینده، ابلاغ می شود. 

چهارمین خبر مربوط به افزایش قیمت شکر است. روز دوشنبه در پی پیشنهاد سازمان حمایت، نرخ دستمزد تصفیه شکر خام به ازای هر کیلوگرم از ۲۱۷ به ۴۰۰ تومان افزایش یافت. گرانی بعدی که در روزهای اخیر خبرساز شد، افزایش عجیب قمیت ماست بود. 

قابل ذکر است اخبار غیررسمی حکایت از آن دارد که در روزهای اخیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی نیز درخواست مشابهی برای افزایش قیمت روغن داده است.