جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۴:۴۷ بعد از ظهر

اخبار گرانی

اطلاعاتی که «نود اقتصادی» از آمارهای وزارت صمت استخراج کرده، نشان می‌دهد+جدول
 رکوردشکنی برنج تایلندی/ گرانی ۱۳۰ درصدی در یکسال 

قیمت هر کیلو برنج تایلندی با رشد ۱۲۹.۴ درصدی از ۷ هزار و ۶۵۶ تومان در دیماه ۹۸ به ۱۷ هزار و ۵۶۳ تومان در دیماه امسال رسیده است.

«نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد+نمودار
گرانی ۵۰۰ درصدی هر بسته نیم کیلویی چای خارجی در دولت روحانی!

قیمت هر بسته نیم کیلویی چای خارجی که در پایان دولت دهم در حدود ۱۵ هزار تومان بود، در پایان دی ماه امسال به نزدیک ۹۰ هزار تومان رسید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
 دولت به یکباره نظرش را درباره دلار ۴۲۰۰ تومانی ۱۸۰ درجه عوض کرد

علیرضا نظری با بیان اینکه بسیاری از دولتمردان در روزهای ابتدایی آغاز به کار کمیسیون تلفیق اعلام کرده بودند که موافق گران کردن ارز کالاهای اساسی هستنداعلام کرده بودند که موافق گران کردن ارز کالاهای اساسی هستند، گفت: بعد از رسانه ای شدن مصوبات کمیسیون شاهد چرخش ۱۸۰ درجه ای در اظهارات دولتیها بودیم.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
مجلس هفتم هیچ گاه طرح تثبیت قیمت‌ها را تصویب نکرد

حسن سبحانی با بیان اینکه حقیقت آن است که مجلس هفتم، هیچ‌گاه طرح تثبیت قیمت‌ها را تصویب نکرد، گفت: شاید اشکال از دکتر حداد عادل بود که ایشان به‌اشتباه، طرح را طرح تثبیت قیمت خواندند و روزنامه‌های مخالف هم آن را برجسته کردند. 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
عدم رعایت قانون تمرکز، تعادل را در بازار محصولات کشاورزی از بین برده است

محمد رشیدی بیان کرد: متاسفانه عدم تمرکز سبب شده محصولات کشاورزی وارداتی پشت مرزها بمانند، همچنین به کشاورز به دلیل نبود سیاستگذاری صحیح در صادرات و واردات ضرر و زیان وارده شده و شاهد کمبود محصولات در بازار و در ادامه گرانی آن‌ها باشیم.

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده