به گزارش‌ «نود اقتصادی»، از صبح امروز برخی رسانه‌ها خبر از برکناری یا استعفای علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی را اعلام کرده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد دولت به خاطر اقدامات قانونی صالح در پرونده مغان و ارسال پرونده هفت تپه به هیئت داوری از رئیس سازمان خصوصی سازی شاکی است تا او را از بدنه دولت خارج کند! اگرچه دولتی‌ها سعی داشتند تا عزل وی بدون حاشیه برگزار شود.

دقایقی قبل شادا (پایگاه خبری رسمی وزارت امور اقتصادی و دارایی) با تایید استعفای صالح اعلام کرد، حسن علایی معاون این سازمان سرپرستی سازمان خصوصی سازی را به جای صالح بر عهده گرفته است. به نظر می‌رسد با کنار رفتن او، برخی اقدامات مهم او در پرونده‌های کشت و صنعت مغان و نیشکر هفت تپه متوقف می‌‌شود.  

از جمله اقدامات رئیس برکنار شده سازمان خصوصی سازی در مورد شرکت مغان می‌توان به ارسال مجدد شکایت مغان به هیات داوری با وجود تلاش برخی مسئولین دولتی جهت مصالحه با خریدار و  جلوگیری از هرگونه تخلفات توسط خریدار قبلی اعم از اقدامات خریدار در آسیب رساندن به شرکت در فاصله زمانی بین رای بدوی و نهایی ابطال مزایده اشاره کرد.

همچنین در پرونده هفت تپه هم می‌توان روی جلوگیری وی از اقدام غیرقانونی اسدبیگی (خریدار هفت تپه) در واریز اموال غیر مشروع به عنوان اقساط معامله جهت فرار از فسخ معامله تاکید کرد.