دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۷:۴۸ قبل از ظهر

اخبار وزارت راه

عوارضی‌ کدام آزادراه‌ها جمع‌ می‌شود؟

درپی توافق بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ارسال پیامک و نهایتا جریمه کردن کسانی که از آزادراه‌های الکترونیکی استفاده کرده و عوارض‌شان را پرداخت نکرده‌اند، برخی آزادراه‌ها که از حالت الکترونیکی خارج شده یا از نظر نصب تجهیزات آماده الکترونیکی شدن هستند، می توانند در مرحله اول و سریع‌ترین زمان ممکن، ایستگاه‌های عوارضی خودشان را جمع کنند و الکترونیکی شوند که پنج آزادراه را شامل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی:
 آمار مسکن در شهریور با ساختار جدید منتشر می‌شود

محمود محمودزاده بیان کرد: ساختار بیان آمار بخش مسکن دچار تغییر شده و با اصلاح ساختار در قالب چهارچوب جدید منتشر خواهد شد.

متقاضیان وام ودیعه مسکن سرگردان بین بانک‌ها و ستاد ملی مبارزه با کرونا

در حالی که متقاضیان وام ودیعه مسکن از درخواست بانک‌ها برای دریافت ۳ ضامن برای وام ۵۰ میلیون تومانی اجاره در تهران و ۲ ضامن برای وام ۳۰ میلیون تومانی در شهرهای بزرگ شکایت دارند، ستاد ملی مبارزه با کرونا یکبار دیگر شرایط دریافت این وام تنها با یک ضامن را اعلام‌کرد.

مدیر سابق گروه سیاست‌گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت:
سیستم بانکی همکاری لازم را برای اجرای طرح تسهیلات ودیعه مسکن انجام نمی‌دهد

فرهاد بیضایی گفت: در شرایطی کنونی سیستم بانکی کشور برای ایجاد ضمانت تسهیلات ودیعه مسکن مطابق قوانین سابق خود اقدام می‌کند و مصوبات وزارت راه و شهرسازی تاثیری در تسهیل این روند نداشته است.

آخرین مهلت تکمیل ثبت‌نام مسکن ملی

وزارت راه و شهرسازی با هدف افزایش سرعت معرفی متقاضیان واجد شرایط به پروژه‌های مسکن ملی فقط تا ٣٠ شهریور برای تکمیل ثبت‌نام متقاضیان در سامانه مسکن ملی فرصت داد.

پربیننده