یکشنبه سوم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۳:۳۸:۴۲ بعد از ظهر

اخبار عبدالمجید شیخی

یادداشت/ دکتر عبدالمجید شیخی
وقتی که کفگیرها برای دفاع از سلطه دلار به ته دیگ می‌رسد!!

افول آمریکا با وقوع انقلاب اسلامی ایران شروع شده است. بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی سلام الله علیه در پیام الهی پیش گویانه خود علاوه بر سقوط عنقریب بلوک شرق آنها را از پناه آوردن به غرب بر حذر داشت و چه زود با سرنگونی یلتسین عقب گرد روسیه از دامن غرب اوج گرفت.

دکتر عبدالمجید شیخی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی:
گفتاری پیرامون نرخ ارز شناور مدیریت شده

نظام ارزی شناور مدیریت شده یا رها سازی نظام تسعیرمعنی واقعی ایجاد تزلزل درزیر بنای اقتصاد نظام جمهوری اسلامی است.

دکتر عبدالمجید شیخی، اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی:
نقد خلاصه و کلی لایحه برنامه هفتم

روح کلی برنامه هفتم تزریق الگوی اقتصاد سرمایه داری و نئو لیبرالیسم است. متکی بر نظام و سازوکار قیمت گذاری پول و ارز و حاکمیت «قانون تنازع بقای نظام منسوخ و به زباله ریخته شده اقتصاد غربی» است.

افزایش جمعیت،حفظ و ارتقای نظام سلامت جمعیت و جوانی جمعیت با تامین گندم،آرد و نان کامل

شیخی گفت: متاسفانه در لایحه برنامه هفتم حتی یک بند راجع به موضوع امنیت غذایی ذکر نشده است. در فصل 12( جمعیت و خانواده) و بخصوص در فصل 14( نظام سلامت) یک بند هم در باره اصلاح تغدیه و خود کفایی که راهبرد مورد توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی و حضرت امام خمینی سلام الله علیه و حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی است

فیلم/اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در شرایط التهابات ارزی عده‌ای که حجم عظیمی از نقدینگی را در اختیار دارند و ممکن است از دشمن پول گرفته باشند با عدد سازی به بازار ارز خط می‌دهند

 دکتر عبدالمجید شیخی با بیان اینکه در شرایط التهابات ارزی عده‌ای که حجم عظیمی از نقدینگی را در اختیار دارند و ممکن است از دشمن پول گرفته باشند با عدد سازی به بازار ارز خط می‌دهند، گفت: بازار ارز فردایی و تلگرامی از طریق همین شیوه و با محوریت افراد غیر مولد و فراریان مالیاتی شکل گرفته است.