سه شنبه دوم مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۳۸:۲۹ قبل از ظهر

اخبار مصرف برق

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
در ۱۶ سال اخیر مصرف برق و گاز ۲/۲ برابر شده است

براساس داده‌های رسمی، مصرف برق کشور از ۱۵۳ هزار گیگاوات در سال ۱۳۸۶ با رشد ۲/۱ برابری به ۳۱۷ هزار گیگاوات ساعت در سال ۱۴۰۱ رسیده و در همین مدت مصرف گاز کشور نیز از ۱۰۳ میلیارد مترمکعب با رشد ۲/۳ برابری به ۲۴۲ میلیارد مترمکعب در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

وزیر نیرو در بازدید از کارخانجات گروه مپنا:
اختصاص ٨٠ میلیون جایزه برای مدیریت مصرف برق تابستان/ آخرین حلقه نیروگاه‌سازی کشور تکمیل شد

وزیر نیرو با قدردانی از صنعت نیروگاهی کشور گفت: با راه‌اندازی سامانه ژنراتورهای گازی، در کل صنعت نیروگاهی خودکفا شدیم و آخرین حلقه نیروگاه‌سازی کشور نیز با کمک متخصصان داخلی تکمیل شد.

«نود اقتصادی» بررسی می‌کند؛
افزایش ۱۴ درصدی مصرف برق استان تهران طی ۵ سال اخیر

براساس آمارهای اعلام شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مصرف برق استان تهران طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۱ با رشد ۱۴ درصدی از ۳۴/۸ میلیون مگاوات در سال ۱۳۹۷ با رشد ۱۴/۳ درصدی به ۳۹/۸ میلیون مگاوات رسیده است.

سخنگوی صنعت برق:
 قطع برق صنایع بستگی به میزان گرمای تابستان دارد

مصطفی رجبی مشهدی بیان کرد: با توجه به اینکه برنامه‌هایی را پیش بینی کرده‌ایم در صورتیکه بتوانیم این برنامه‌ها را به موقع انجام دهیم هم ظرفیت نیروگاهی را افزایش می‌دهیم و هم بخش‌هایی که برای مدیریت مصرف پیش بینی شده را محقق می‌کنیم.

فیلم/مجری تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز توانیر:
استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارز در حال حاضر ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات از برق کشور را سرقت می‌کنند

محمد خدادادی بیان کرد: استخراج کنندگان غیرقانونی رمزارز در حال حاضر ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ مگاوات از برق کشور را سرقت می‌کنند که ۱/۵ برابر مصرف برق کلانشهری مثل تبریز است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + جدول
رشد ۱۰ تا ۳۰ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۳


پربیننده