جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۷:۳۱ قبل از ظهر

اخبار علیرضا شجاعی

فیلم/معاون وزیر اسبق صمت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دلار ۴۲۰۰ تومانی اگر خوب مدیریت شود، برای برخی از کالاهای ما نیاز است

علیرضا شجاعی بیان کرد:  با وجود جهش قیمت کالاهای اساسی نیاز به یک مدیریت جدی داریم و نمی‌توانیم آن را به بازار آزاد بسپاریم. حفظ معیشت مردم کالا دادن به درب خانه‌ها نیست و باید با جهش تولید معیشت مردم را تامین کرد؛ جهش تولید باید مبتنی بر بازار داخل باشد.

فیلم/معاون وزیر اسبق صمت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
تحریم‌های کنونی ساده‌تر از تحریم‌های دوره قبلی است و قابلِ از کار انداختن است

علیرضا شجاعی بیان کرد: اینکه می‌گویند تحریم‌های کنونی عجیب و کمر شکن است، اشتباه است. در دوره قبلی تحریم‌ها اساسی‌تر و قویتر بود. ما در دوره قبل تجربه این مقدار تحریم نفتی و بانکی را با هم نداشتیم. الان می‌توان گفت هر تحریمی که در حال رخ دادن است، قابل پیش‌بینی است و قبلا هم سابقه داشته و این، کار را برای سیاستگذار ما راحت کرده است.

معاون وزیر اسبق صمت:
تفکیک وزارت صمت در سال پایانی دولت بحران‌زاست/ با این اقدام جهش تولید به حاشیه می‌رود

علیرضا شجاعی بیان کرد: جداسازی وزارت صمت موجب سردرگمی معاونان و مشاوران می‌شود و تولید، صنعت و تنظیم بازار و جهش تولیدی که مورد تأکید رهبری در سال جاری است به طور کامل به فراموشی سپرده می‌شود.

فیلم/ انتقاد معاون وزیر اسبق صمت از برخورد دولتمردان درباره خودرو در گفتگو با «نود اقتصادی»:
چرا سطح جلسه سیاستگذاری خودرو را تا سطح وزیر، معاون اول و رئیس جمهور بالا بردند

علیرضا شجاعی بیان کرد: چرا سطح جلسه سیاستگذاری خودرو را تا سطح وزیر، معاون اول و رئیس جمهور بالا بردند. حساسیت ایجاد کردن در مورد بورس و خودرو در کشور تبعات منفی خواهد داشت و فضای روانی ایجاد می‌کند. آیا مسئله "چک گذاشتن یا نگذاشتن برای طرح قرعه‌کشی خودرو" را باید سرپرست وزارت صمت اعلام کند؟

 فیلم/ هشدارهای معاون وزیر سابق صمت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت روحانی در حال خرید زمان و تعهد ایجاد کردن برای دولت بعدی است

علیرضا شجاعی با بیان اینکه دولت در سال آخر خود در حال خرید زمان است، چه در بورس، چه در بازار خودرو، چه طلا و سکه و چه در فروش اوراق! گفت: خیلی از تعهداتی که دولت ایجاد کرده به دولت بعدی منتقل می‌شود و این خطرناک است. در اقدامات ماه‌های اخیر دولت، نگاه سیستمی و کارشناسی وجود ندارد و بیشتر اقدامات مُسکن‌وار صورت می‌گیرد

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده