جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۰:۵۵ بعد از ظهر

اخبار مالیات

خبرنگار «نود اقتصادی» بررسی کرد؛
 ۳۲۵ میلیارد هزینه اتاق بازرگانی برای سال آینده

هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه سال آینده خود از محل درآمدهایش را برای تصویب در تاریخ ۱۷ اسفند ماه به جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می آورد.

فیلم/استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
ایران آزادترین کشور دنیا در فرار مالیاتی و خروج سرمایه است

دکتر تیمور رحمانی گفت: ایران آزادترین کشور دنیاست و هر کسی هر کاری دلش خواست، انجام می‌دهد. کسی به گردش مالی افراد کاری ندارد، افراد مالیات نمی‌دهند و خروج سرمایه شان به راحتی انجام می‌شود.

صوت/پاسخ اقتصاددان و عضو سابق شورای راهبردی نظام مالیاتی به توئیت دکتر داود سوری؛
آقای سوری، چطور مالیات بر ثروت را نقض مالکیت خصوصی میدانند؟ مگر اقتصادی در دنیا هست که بدون مالیات اداره شود!

دکتر داود سوری چند روز پیش در توئیتی به ویدئویی که دکتر یزدی زاده به «نود اقتصادی» ارسال کرده بود، واکنش نشان داد. این واکنش‌ وی باعث شد، دکتر یزدی زاده نیز این فایل صوتی را برای انتشار برای ما ارسال کند. دکتر یزدی زاده می‌گوید: آقای سوری، چطور مالیات بر ثروت را نقض مالکی خصوصی میدانند؟ مگر اقتصادی در دنیا هست که بدون مالیات اداره شود!

فیلم/مدرس اقتصاد در دانشگاه علامه:
این بودجه با ۵۰ درصد تورم، رکورد تورم در جمهوری اسلامی را خواهد شکست

محمد جواد نظرزاده بیان کرد: سهم مالیات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ فاجعه بار است. پیش فروش نفت به این دلیل بد است که دولت بعدی باید با قیمت نفت مثلا ۷۰ دلاری و دلاری که رقم آن معلوم نیست، پول مردم را چند سال بعد باید پس بدهد. بودجه عمرانی به کمترین حد خودش رسیده و ادعای انبساطی بستن بودجه برای خروج از رکود، استدلال اشتباهی است.

عضو هیات علمی موسسه پژوهشهای بازرگانی:
با اجرای لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، صندوق توسعه ملی از محتوای اصلی خودش خالی می‌شود و به سمت شکست پیش می‌رود

علی دینی بیان کرد: صندوق توسعه ملی تأسیس شده برای تأمین منابع مالی انباشت در پروژه‌های کلیدی، ولی براساس لایحه بودجه ۱۴۰۰ از محتوای خود خارج می‌شود و در خدمت تأمین هزینه‌های مصرفی قرار می‌گیرد.

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده