سه شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۲:۰ قبل از ظهر

اخبار قطر

فیلم/ رایزن اقتصادی سفارت ایران توضیح می‌دهد؛
با قطری‌ها چگونه مذاکره کنیم؟

ابوالفضل مرادی بیان کرد: هنگام تجارت با قطری‌ها حتما باید به مقدسات اسلامی اهمیت دهیم چون آنها وهابی هستند و دین با تجارتشان عجین شده است. مذاکرات تجاری با قطری‌ها زمان‌بر است چون شرایط شرکت‌های قطر سلسله مراتبی است.

فیلم/رایزن اقتصادی سفارت ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
صادرات کالای ایرانی به قطر را جدی بگیرید

ابوالفضل مرادی گفت: طیف وسیعی از ظرفیت‌های تجاری برای کالاهای ایرانی در قطر وجود دارد که برخی از آن‌ها بالقوه و برخی بالفعل هستند. صادرات مواد غذایی، میوه و تره بار، مصالح ساختمانی و وسایل ساختمانی از ایران به قطر رونق دارد.

فیلم/رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان محصولات غذایی کشور در گفتگو با «نود اقتصادی»:
روسیه و قطر دروازه‌های کشورشان را برای ورود کالاهای ایرانی باز کردند، اما عرضه نداشتیم!

دکتر مهدی کریمی تفرشی بیان کرد: وقتی قطر توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس تحریم شد، این تحریم فرصت خوبی برای ما بود که کالاهای صادراتی‌مان را به این کشور صادر کنیم، آن‌ها هم استقبال می‌کردند، اما چه کردیم؛ فقط تا ۱۰ روز سمینار و همایش برگزار کردیم که چگونه می‌توانیم کالا به این کشور صادر کنیم؛ وقتی داشتیم سمینار برگزار می‌کردیم، ترکیه ۲۴ ساعته تمام قفسه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور قطر را پر از کالا کرد؛ واقعا اینها درد است!

معاون فرهنگی دبیرخانه شورایعالی در گفتگو با مهر مطرح کرد؛
تلاش برای تغییر رویکردها در مناطق آزاد مستعد گردشگری / آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و مشارکت در میزبانی کیش از تیم های جام جهانی قطر

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تلاش برای گرفتن سهم ایران در میزبانی قطر از جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داد و گفت: در دوره مسئولیتم تلاش می کنم حق گردشگری ادا شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر:
حجم مبادلات تجاری ایران و قطر در مقایسه با امارات بسیار ناچیز است

عدنان موسی پور بیان کرد: واردات ما از قطر در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون دلار است که رقم ناچیزی برای حجم صادرات از این کشور به ایران محسوب می‌شود.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
سهم همتی در تحمیل تورم به مردم چقدر است؟

عملکرد عبدالناصر همتی نشان می‌دهد در ۲.۵ سال ریاستش بر بانک مرکزی بیشترین سهم را در ایجاد پایه پولی و نقدینگی و تحمیل تورم به ملت داشته است


«نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد+جدول
سود ۲۵۰ درصدی واسطه‌ها از فروش زیتون
فیلم/معاون وزیر اسبق جهاد کشاورزی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
با وجود واردات ۸۰ درصد غذای مرغ از خارج نمی‌توانیم بگوییم در تولید مرغ خودکفاییم
فیلم/مناظره دستمزد ۱۴۰۰:
دستمزد نقدی سال آینده نباید از ۴.۵ میلیون کمتر باشد(۳)

پربیننده