دوشنبه چهارم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۵:۴۲ قبل از ظهر

اخبار واردات خودرو

ویدئو نوشت/
افسانه واردات خودرو با ارزهای خانگی

چرا استفاده از روش واردات بدون انتقال ارز برای واردات خودرو اشتباه است؟!

«نود اقتصادی» بررسی می‌کند؛
رشد ۱۲۰ درصدی واردات خودروسازان مونتاژکار

بررسی وضعیت واردات مونتاژکاران (شامل خودروسازان مونتاژی، موتورسازان و سایر وسایل نقلیه) نشان می‌دهد در بهار ۱۴۰۲ میزان واردات این گروه با کد تعرفه ۹۸ حدود ۱۳۴ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار بوده که بلحاظ وزنی ۱۱۹ درصد و بلحاظ ارزش ۱۲۶ درصد نسبت به مدت مشابه بهار ۱۴۰۱ رشد داشته است.

توضیح روابط عمومی مجلس درباره خبر «نود اقتصادی»

اخیرا در پی ایراد هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه مجلس برای واردات خودروهای کارکرده و حذف این بند برخی رسانه‌ها، حذف این بند را به مجلس نسبت  داده و سایت «نود اقتصادی» نیز با انتشار صوت جلسه ۲۴ اسفند صحن علنی مجلس، ادعا کرده که مجلس این بند را حذف کرده اما می‌خواهد آن را به گردن مجمع بیندازد درحالی که این ادعا خلاف واقع است.

آیا مجلس فهمید با حذف این بند چه اشتباهی کرد؟ + صوت

به گزارش «نود اقتصادی»، بند واردات خودروهای کارکرده به عنوان یکی از لوازم رقابتی کردن بازار خودرو در شرایطی در روزهای پایانی اسفند با رای اکثریت نمایندگان مجلس از مصوبه مجلس حذف شد که برخی نمایندگان مجلس قصد دارند به نوعی از پذیرش تبعات این تصمیم خود فرار کنند و آن را به گردن وزارت صمت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر دستگاه‌ها بیندازند.

فیلم/ علی علی‌لو، رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور در مجلس نهم در گفت‌و‌گو با «نود اقتصادی»؛
بیش از ۷۰ درصد جامعه ما توان خرید خودروهای وارداتی را ندارند

علی علی‌لو، رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور در مجلس نهم در گفتگو با «نود اقتصادی» بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد جامعه ما توان خرید خودروهای وارداتی را ندارند. واردات خودرو فقط برای قشر مرفه است و هیچ رقابتی در صنعت داخلی ایجاد نمی‌کند

فیلم/ مشاور اقتصادی قالیباف:
دولت سیزدهم در عمل از دولت روحانی غربگراتر بود


کارنامه ۵ رئیس‌جمهور + نمودار
شکاف طبقاتی به کمترین مقدار ۷ سال اخیر رسید

پربیننده