جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰:۴۹:۴۶ قبل از ظهر

اخبار بازار عراق

فیلم/عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در گفتگو با «نود اقتصادی»:
عراقی‌ها برای تجار ما ویزا صادر نمی‌کنند!

حمید حسینی بیان کرد: مهمترین مشکل ما با عراق این است که برای تجار ویزا صادر نمی‌کنند و تردد تجار ما قطع شده است. کسانی که در معاونت اقتصادی وزارت خارجه هستند بیشتر علوم سیاسی خوانده‌اند و آموزش بازاریابی ندیده‌اند.

عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق:
سفر رئیس قوه قضاییه به عراق جلوی توطئه رقبای اقتصادی ایران در بازار این کشور را گرفت

حمید حسینی بیان کرد: از آنجا که زبان ایرانی‌ها عربی نیست در سال گذشته کشورهای عربی از این موضوع به نفع خودشان بهره بردند و با استفاده از جنگ نرم و بهره‌مندی از فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی عراق نفوذ کردند که نتیجه آن تظاهرات علیه ایران بود، سفر افرادی مانند آقایی رئیسی می‌تواند مقابله با جنگ نرم باشد.

عضو هیأت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق:
صادرات به عراق امسال ۱۵ درصد کاهش می‌یابد

حمید حسینی بیان کرد: با توجه به اینکه دو ماه بیشتر تا پایان سال باقی نمانده قطعا صادرات ما به عراق به میزان صادرات سال گذشته نخواهد رشد و بر این اساس کاهش ۱۵ درصدی صادرات به عراق را نسبت به سال گذشته خواهیم داشت.

 صادرات ۵.۹ میلیارد دلاری ایران به عراق در ۹ ماهه اول امسال

فرزاد پیلتن بیان کرد: ارزش کل صادرات ایران به عراق در ۹ ماهه سال جاری، ۲۰ میلیون تن به ارزش پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسیده است.

مشاور معاون اول ریاست جمهوری در نشست تخصصی بررسی صادرات خودرو به عراق و سوریه مطرح کرد:
ضرورت افزایش حضور خودروسازان در بازار عراق و سوریه/ به عنوان یک ایرانی به ابتکار و خلاقیت سایپا در طراحی محصولات جدید افتخار می‌کنم/ هنر و تکنیک جوانان ایرانی را در «شاهین» و «آریا» می‌بینیم/ برای تداوم مکتب شهید سلیمانی باید "ما می‌توانیم" را باور کنیم

مشاور معاون اول ریاست جمهوری و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: برخلاف آنچه که برخی‌ها در داخل کشور عنوان می‌کنند، مردم عراق و سوریه از محصولات ایرانی استقبال می‌کنند، از این رو با برنامه‌ریزی می توان صادرات خودرو به کشورهای یاد شده را افزایش داد. 

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده