سه شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۸:۷:۳۹ قبل از ظهر

اخبار درآمد مالیاتی

زمان اخذ مالیات از خانه‌های خالی اعلام شد

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه موافق اخد مالیات از اینفلوئنسرها هستیم، گفت: اجرای مالیات خانه‌های خالی عملا در بودجه ۱۴۰۰ دیده می‌شود، با این قانون که امسال در مجلس تکرار شد و نوع قانون که نوشته شده، باید ۴ ماه در سال خانه خالی باشد که مشمول مالیات شود.

رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی:
مجلس باید مالیات از خودرو و خانه‌های لوکس را پلکانی کند

وحید شقاقی شهری بیان کرد: اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و خودروهای گران‌قیمت برای شروع کار خوبی است اما این اقدام مجلس باید به صورت پلکانی و با نرخ فزاینده انجام شود.

اقتصاددان و پژوهشگر اقتصاد ایران:
باید دست و پای دولت را در ایجاد هزینه ها ببندیم

حسین رضوی پور بیان کرد: دولتی که بدون رعایت مصالح عموم جامعه و بدون تصویب در مجلس، حقوق کارمندان را علاوه بر افزایش سالیانه، از طریق افزایش فوق العاده ویژه پنجاه درصد افزایش می‌دهد و یا به برخی مدیران تا بیست و یک برابر حداقل دستمزد، حقوق می‌پردازد، این دولت نباید در هزینه تراشیدن دستش باز بماند.

فیلم/عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 گرفتن مالیات از تراکنش‌های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان به سود مردم و زیان ثروتمندان است

دکتر ابراهیم رضایی بیان کرد: اینکه تراکنش‌‎های بانکی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باید ۱۰ هزار تومان و بین ۱۰۰ تا ۱ میلیارد تومان فقط ۵۰ هزار تومان مالیات پرداخت کنند، آیا به اقشار ضعیف جامعه آسیب می‌زند!؟ اصلا قشر کارگر و کارمند و بازنشسته از این پول‌ها ندارند. بانک‌ها سالانه حدود ۲۵۰ هزار میلیارد تومان سود می‌دهند؛ این سود به مردم عادی می‌رسد؟! این پول متعلق به ۵ درصد جامعه است!

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:
حقوق اعضای هیات علمی و قضات مشمول تخفیف مالیاتی است نه معافیت

مهدی طغیانی بیان کرد: باید توجه شود که حقوق دریافتی قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از پرداخت مالیات معاف نمی‌شود بلکه تنها شامل تخفیف مالیاتی می‌شوند.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
سهم همتی در تحمیل تورم به مردم چقدر است؟

عملکرد عبدالناصر همتی نشان می‌دهد در ۲.۵ سال ریاستش بر بانک مرکزی بیشترین سهم را در ایجاد پایه پولی و نقدینگی و تحمیل تورم به ملت داشته است


«نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد+جدول
سود ۲۵۰ درصدی واسطه‌ها از فروش زیتون
فیلم/معاون وزیر اسبق جهاد کشاورزی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
با وجود واردات ۸۰ درصد غذای مرغ از خارج نمی‌توانیم بگوییم در تولید مرغ خودکفاییم
فیلم/مناظره دستمزد ۱۴۰۰:
دستمزد نقدی سال آینده نباید از ۴.۵ میلیون کمتر باشد(۳)

پربیننده