سه شنبه چهارم اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۴:۲ قبل از ظهر

اخبار قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

فیلم/سخنگوی اقتصادی دولت در پاسخ به «نود اقتصادی»:
فوری‌ترین تاثیر سفر رئیسی به چین تامین امنیت انرژی چین و تضمین بازارهای صادراتی انرژی برای ایران و شروع عملی ۸ پروژه سرمایه گذاری است

احسان خاندوزی بیان کرد: فوری‌ترین تاثیر سفر رئیسی به چین تامین امنیت انرژی چین و تضمین بازارهای صادراتی انرژی برای ایران و شروع عملی ۸ پروژه سرمایه گذاری است که ظرف ماه‌های پیش رو در زندگی مردم اثر می‌گذارد.

فیلم/پژوهشگر سیاستگذاری عمومی در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
جریانی داخلی که در رسانه‌ها و حتی وزارت خارجه نفوذ کرده‌اند در حال چین هراسی هستند!

دکتر میثم ظهوریان بیان کرد: رژیم صهیونیستی و عربستان با چین قرارداد ۲۵ ساله بستند ولی جریانی در داخل که اتفاقا در رسانه‌ها، وزارت خارجه و حتی شورای راهبردی روابط خارجه نفوذ کرده‌اند، تا ایران می‌خواهد چنین قراردادی را اجرا کند، می‌گویند کشور را فروختند و اینکار ذلت و خیانت است!

فیلم/وزیر اسبق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
چین و شرق هم در ۸ سال دولت روحانی فهمیده بود نمی‌تواند با آن دولت کار کند

یحیی آل اسحاق بیان کرد: دولت قبل دستیابی به منافع ملی را فقط در توافق با غرب می‌دانست و اعتقادی به روابط چین نداشت، البته چینی‌ها هم متوجه شده بودند روحانی و همکارانش به غرب معتقدند. قرارداد چین با عربستان هیچ تاثیر منفی روی قرارداد ۲۵ ساله با ایران نمی‌گذارد.

فیلم/سفیر اسبق ایران در چین در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
متاسفانه در دولت رئیسی هم ارتباط اقتصادی با چین بسیار کند است، تا الان کاری برای قرارداد ۲۵ ساله انجام ندادند

علاءالدین بروجردی با بیان اینکه  مشخص نیست چرا مسئولین دولت سیزدهم در زمینه ارتباط با چین تصمیم‌گیری نمی‌کنند، گفت: خط آهنی که ۷ سال پیش قرار بود چینی‌ها برای ما بسازند حالا در عربستان افتتاح شده است.

فیلم/کارشناس ارشد حمل و نقل هوایی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در دولت قبل از ظرفیت تفاهم ۲۵ ساله با چین برای امتیازگیری از غربی‌ها استفاده نکردیم

محمدرضا ابراهیم پور با بیان اینکه در دولت قبل از ظرفیت تفاهم ۲۵ ساله با چین برای امتیازگیری از غربی‌ها استفاده نکردیم، گفت: سرمایه‌گذار دست به نقد چینی را با بی‌برنامگی از منطقه آزاد تجاری کشور فراری دادیم!

پربیننده