یکشنبه سوم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۳:۲۷:۵۹ بعد از ظهر

اخبار مالیات اصناف

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
سهم اصناف از درآمد مالیاتی دولت ۶ و سهم کارمندان ۱۰ درصد شد

براساس داده‌های سازمان امور مالیاتی، اصناف طی سال ۱۴۰۲ حدود ۵۱/۶ همت مالیات به دولت پرداخته‌اند که این مقدار بدون در نظر گرفتن مالیات بر واردات، سهم ۶/۴ درصدی از درآمد مالیاتی دولت داشته است.

فیلم/نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی، در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مقایسه مالیات اصناف با کارمندان بی انصافی است

ابراهیم درستی با بیان اینکه بعضی از کارمندان حتی شاید دو ساعت هم کار مفید نداشته باشند، گفت: سازمان امور مالیاتی جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد.

فیلم/عضو منتخب هیئت امنای بازار در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
اگر دولت مالیات اصناف را هر روز و همان لحظه فروش از طریق دستگاه‌های پوز کم کند آرامش بیشتری بر بازار حاکم خواهد شد و فساد کاهش پیدا می‌کند

محمد توکلی با بیان اینکه متاسفانه در فرایند پرداخت مالیات فساد وجود دارد و می‌شود با پرداخت یک مبلغ به کارشناس یا کارمند مالیاتی مالیات کمتری پرداخت کرد، گفت: دولت هنوز فرهنگ و نوع پرداخت مالیات را به اصناف آموزش نداده است و هنوز ضرایب مالیاتی برای تولیدکننده مشخص نیست.

فیلم/دبیرکل اتاق اصناف ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 ابهامات مالیاتی اصناف، با تعامل سازمان مالیاتی و همراهی رئیس جمهور حل شد

محمدباقر مجتبایی بیان کرد: دلیل اعتراض اصناف این بود که بسیاری از صنوف در شیوه بررسی مالیاتشان ابهام داشتند چون سازمان امور مالیاتی بدون اطلاع رسانی قبلی مبنا را برای مالیات بر تراکنش‌های بانکی گذاشته بود.

اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور درباره مالیات اصناف

سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: در تعیین مالیات اصناف و کسبه و رسیدگی به تراکنش های بانکی از جمله وجوه واریزی به حساب از طریق دستگاه کارتخوان، اصل بر صحت ادعای مؤدی است.