چهارشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۵:۳۷ قبل از ظهر

اخبار وزارت صمت

 مدیرعامل اسبق سایپا:
تعلل شورای رقابت در اعلام قیمت جدید خودرو مرحله دوم فروش فوق العاده خودروسازان را به تاخیر انداخته است

سعید مدنی بیان کرد: چنانچه شورای رقابت قیمت‌های جدید را اعلام نکند و خودروسازان نخواهند با قیمت‌های قدیم فروش فوق‌العاده جدید خود را اجرایی کنند، نقدینگی آنها بیش از پیش کاهش خواهد یافت.

بهمن آرمان:
ضرایب پیشنهادی وزارت صمت برای مواد اولیه فولاد ناآگاهانه است

بهمن آرمان، ‌اقتصاددان و از مدیران دوره ساخت فولاد بندرعباس (فولاد مبارکه فعلی)، ضرایب پیشنهادی وزارت صمت برای تعیین مواد اولیه فولاد را از روی ناآگاهی دانست و گفت:‌ اعمال این ضرایب، باعث افزایش قیمت فولاد خواهد شد و این امر تورم شدیدی در قیمت لوازم خانگی،‌ خودرو، ساختمان و بسیاری از فعالیت‌های مرتبط به صنعت فولاد ایجاد خواهد کرد.

«نود اقتصادی» بررسی کرد+جدول
کاهش ۲۲ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی طی سال ۱۳۹۸ 

میزان سرمایه‌گذاری خارجی در ایران با کاهش ۲۲/۵ درصدی از ۱/۱ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۷ به ۸۵۴ میلیون دلار در سال ۱۳۹۸ رسیده است.

 ماهانه ۱۸۰ میلیون ماسک در کشور تولید می‌کنیم/ با سواستفاده کنندگان از بحران کرونا برخورد می‌کنیم

جمشید گلپور با اشاره به تولید ماهانه ۱۸۰ میلیون ماسک در کشور از برخورد قاطع با هرگونه سوء استفاده در تولید و توزیع ملزومات بهداشتی خبر داد.

لابی به نفع تولید ملی

حدود دوماه است که مدرس خیابانی به عنوان سرپرست جدید وزارت صمت انتخاب شده است اگر چه گذشت دو ماه ، زمان زیادی به حساب نمی آید اما در این مدت شاهد حمایت های قابل توجه سرپرست تازه وارد صمت از صنایعی که سیاست خود را بر حمایت از تولید ملی و خودکفایی استوار کرده اند هستیم.

فیلم/رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد؛
تمدید کارت بازرگانی متهم فراری توسط هیات رئیسه اتاق بازرگانی!


پربیننده