جمعه هشتم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۱:۲۸ بعد از ظهر

اخبار حقوق نجومی

فیلم/عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی مشترک ایران و قطر در گفتگو با «نود اقتصادی»:
هر جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بین ۳ تا ۵ میلیارد تومان هزینه دارد

علی غوابش افزود: هر جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ۳ تا ۵ میلیارد تومان هزینه دارد. هزینه رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت هواپیما، هزینه ناهار و تشریفات همگی توسط اتاق پرداخت می شود. یعنی یک بازرگان پول بلیط هواپیما یا رزرو هتل برای شرکت در جلسات اتاق را ندارد؟ در اکثر اتاق‌ها قبض موبایل هیات رئیسه و رئیس اتاق توسط اتاق پرداخت می‌شود.

فیلم/نماینده ادوار مختلف مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مجلس خودش قانون مدیریت خدمات کشوری را رعایت نمی‌کند و حقوق نجومی می‌دهد!

موسی‌الرضا ثروتی بیان کرد: بودجه باید عملیاتی و موارد مصرفش مشخص باشد ولی دولت به هیچ وجه به آن عمل نمی‌کند. سالهاست دولت هیچ متممی برای بودجه نمی آورد و خودش اعداد را جا به جا می‌کند. مجلس سالهاست حذف سه دهک بالای جامعه از یارانه نقدی را تصویب کرده ولی دولت گوشش بدهکار نیست و کار خودش را می‌کند.

ممنوعیت پرداخت حقوق های نجومی از سال آینده

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از شفاف سازی کلیه پرداخت ها از خزانه داری کل به ذی نفع نهایی و ممانعت از پرداخت حقوق های نجومی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس مطرح کرد؛
کمیسیون تلفیق در حال بررسی راه‌های جلوگیری از پرداخت حقوق نجومی

حسینعلی حاجی دلیگانی بیان کرد: پیشنهادهای متعددی برای اصلاح و جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نجومی در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح ‌شده و ما با جدیت به دنبال حل این موضوع هستیم.

«نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد + سند
حقوق ۳۲ میلیونی برخی از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۹۸

صندوق بازنشستگی کشوری که ازجمله پرداخت‌کنندگان حقوق‌های نجومی در سال‌های قبل بوده، در سال ۱۳۹۸ نیز به برخی از بازنشستگان ماهانه بیش از ۳۲ میلیون تومان حقوق داده است.

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده