سه شنبه دوم مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۱۱:۴ بعد از ظهر

اخبار مهرداد بذرپاش

فیلم/ وزیر راه و شهرسازی:
سه برابر شدن قیمت مسکن در سال‌های اخیر نتیجه عدم ساخت مسکن در دوره روحانی بود

بذرپاش گفت: ساخت یک میلیون مسکن حتی اگر از زبان رئیس جمهور شهید هم وعده داده نمی‌شد، جزء قانون و نیاز کشور بود. تورم نقطه به نقطه مسکن با همین تحرک دولت رئیسی به ۹.۷ درصد رسید. احتکار زمین اثرش را در قیمت مسکن نشان داد.

فیلم/ وزیر راه و شهرسازی:
راه آهن رشت-آستارا درگیر بروکراسی داخلی ایران و روسیه است/ ۵۰ نقطه برای این مسیر گمانه زنی شده

بذرپاش گفت: وزیر راه آهن روسیه به کاهش سرعت سیر کالا از روسیه به بندرعباس اذعان دارد. زمان سیر کالاهایی که از جنوب به شمال حمل می‌شود به یک سوم رسیده است.

فیلم/ وزیر راه و شهرسازی:
قطعه ۴ چابهار به زاهدان تا پایان سال تکمیل می‌شود/ به هند برای توسعه چابهار اعتماد کامل داریم

بذرپاش گفت: تکمیل پروژه ریلی چابهار به زاهدان و امتداد آن تا سرخس ارزش بندر چابهار را افزایش می‌دهد. توسعه جاده‌ای در پهنه دریا و توسعه فرودگاهی از برنامه‌های اصلی ما در چابهار است. تعریف چندین شهر ساحلی در چابهار ارزش این بندر را افزایش می‌دهد.

فیلم/ وزیر راه و شهرسازی:
وعده 4 میلیون مسکن نشان دهنده شجاعت رئیس جمهور است/ بیش از 2.5 میلیون واحد در کل عملیات نهضت ملی در حال ساخت است

بذرپاش گفت: رشد تولید بخش مسکن در ابتدای دولت منفی 13.5 بود که در نه ماه اول سال 1402 به مثبت 4.8 رسیده است. مسکن ساختن کار راحتی نیست، فکر کردید چرا بسیاری از تعاونی‌های مسکن با مشکل مواجه شدند؟ کافی است یک متقاضی پولش را نیاورد یا وام بانکی به موقع نرسد و یا حتی قیمت مصالح بالا برود همه این‌ها باعث توقف ساخت مسکن می‌شود.

فیلم/ وزیر راه و شهرسازی:
ما در دولت خویشتن داری می‌کنیم ولی برخی‌ها زبانشان باز شده/ آقای رئیس جمهور نخواست که بگوید در ابتدای دولت سیزدهم چه چیزی را تحویل گرفته

بذرپاش گفت: حوزه ترانزیت جاده‌ای سال گذشته 58 درصد رشد کرد. رکورد جا به جایی کالا در تاریخ ایران شکسته شد. بخش زیادی از سیاست خارجی دولت در خدمت رشد ترانزیتی کشور قرار گرفت. تکمیل کریدورهای شمال به جنوب با سرعت در حال انجام است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + جدول
رشد ۱۰ تا ۳۰ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۳


پربیننده