شنبه بیست و سوم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۶:۵۴:۴ بعد از ظهر

اخبار جواد نوفرستی

فیلم/ کارشناس انرژی:
سهم ایران در تجارت گاز زیر ۰.۲ درصد است/ اگر خط لوله صلح پاکستان به نتیجه برسد ما گازی برای صادرات داریم؟

نوفرستی گفت: قرار بود تا ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز صادر کنیم ولی هنوز یک دهم این رقم را صادر می کنیم. گاز رسانی به همه روستاها افتخار ندارد. نباید فقط مازاد گازمان را صادر کنیم.

فیلم/کارشناس انرژی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
متهم اصلی اتلاف انرژی در ساختمان‌های کشور، وزارت راه و شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری‌ها هستند که باید پاسخگوی وضعیت فعلی باشند

دکتر جواد نوفرستی بیان کرد: عایق بندی و رعایت مقررات ملی ساختمان میتواند ۵۰ تا ۶۰ درصد مصرف گاز کشور را کاهش دهد. ۳۰ سال است مبحث ۱۹ ساختمان وجود دارد اما امروزه حتی در ۱۰ درصد ساختمان‌های نوساز هم عایق بندی رعایت نمی‌شود.

فیلم/کارشناس انرژی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 اینکه گاز صنایع را قطع می‌کنیم تا گاز خانه ها قطع نشود خسارت محض است ولی برای این اقدام غلط از وزارت نفت تقدیر هم میشود!

دکتر جواد نوفرستی با بیان اینکه از ۲ تا ۳ سال پیش این موضوع به طور جدی مطرح بود که ۲۰۰ میلیون متر مکعب کسری گاز در ایام پیک مصرف داریم،‌ گفت: اگر به دنبال تولید هستیم چه معنایی دارد تعرفه گاز خانگی از تعرفه صنایع پایین تر باشد؟

فیلم/ یک کارشناس انرژی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
مقصر اصلی زمستان سخت گازی ایران، دولت روحانی است، کاری کردند تا چینی‌‎ها در ایران سرمایه‌گذاری نکنند!

جواد نوفرستی بیان کرد: میدان گازی پارس جنوبی به دلیل عقب افتادن سرمایه‌گذاری‌های لازم در سال‌‎های گذشته دچار افت فشار تولید شده و کشور ما از پارسال دچار زمستان سخت شده است.

فیلم/کارشناس انرژی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت روحانی حدود سه سال پیش، بنزین را هر لیتر ۲۷ سنت به طرف خارجی فروخت، پولش را گرفت و خرج هم کرد

جواد نوفرستی بیان کرد: دولت روحانی حدود سه سال پیش، بنزین را هر لیتر ۲۷ سنت به طرف خارجی فروخت، پولش را گرفت و خرج هم کرد، حالا دولت رئیسی باید طبق قرارداد بنزین تولیدشده را تحویل طرف خارجی دهد!