به گزارش «نود اقتصادی» نرخ دلار در بازار غیررسمی با از دست دادن حمایت‌های خود، در آخرین ساعات شب گذشته به کانال ۵۶ هزار تومان وارد شد.

نرخ دلار در کانال‌های تلگرامی دیروز شنبه ۲۹ خرداد وارد کانال قیمتی ۵۷ هزار تومان شد. البته گزارش‌های رسیده از بازار غیررسمی ارز تهران نشان می‌دهد فعالان بازار و دلالانی که مقابل صرافی‌ها به خرید و فروش مشغول بودند، نرخی بین ۵۶ تا ۵۵ هزار تومان را برای دلار اعلام می‌کنند.

دلار آزاد اوایل امسال را با نرخ‌های حدود ۶۴ هزار تومان شروع کرده بود و با تشدید تنش‌های سیاسی بویژه پس از حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت فرماندهان ایرانی، به سمت ۷۰ هزار تومان جهش کرد، اما پس از عملیات وعده صادق، روند معکوس شد و حالا در روندی پرسرعت در حال عقب‌نشینی به نرخ‌های قبلی است.

در اردیبهشت چند اتفاق دیگر هم رخ داد که محاسبات بازار درباره کاهش قیمت‌ها را قطعی‌تر کرد. سفر رئیس‌کل بانک مرکزی به عربستان و اخباری که پیرامون گشایش‌های ارزی به بیرون درز کرد، یکی از مهمترین سیگنال‌ها بود.

مدتی بعد محمدرضا فرزین در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی ایران از گشایش‌های ارزی جدید پرده برداشت. بلافاصله بعد از این صحبت‌ها بود که فعالان اقتصادی اقلیم کردستان عراق از افزایش ترددها در این اقلیم و احتمال مداخله بازارساز در بازار سلیمانیه خبر داد.

از طرفی برخی تحلیلگران تکنیکال چنین اظهار کرده‌اند که حمایت ۵۷ هزار تومان برای فعالان بازار خیلی مهم است و در صورت از دست رفتن آن، رسیدن به نرخ ۵۲ تا ۵۳ هزار تومان بعید نیست.