به گزارش «نود اقتصادی» عباس آرگون، عضو هیئت رئیسه اتاق تهران درباره افزایش نرخ ارز در بازار ارز به خبرنگار «نود اقتصادی» گفت: زمانی که هر کشور با تنش سیاسی مواجه شود در بین مردم نوعی نگرانی و دغدغه نسبت به آینده به‌وجود می‌آید، به‌طوریکه آنها به هر قیمتی به دنبال این هستند تا دارایی خود را به ارز یا دارایی مطمئن تبدیل کنند تا به عقیده خود از ثبات و حفظ ارزش بیشتری برخوردار باشد.

وی با اشاره به این موضوع که در سال‌ گذشته نیز اتفاقات سیاسی و منطقه ای باعث افزایش موقت نرخ ارز شد اضافه کرد: بخش عمده‌ای از افزایش نرخ ارز به علت تنش‌های سیاسی رخ داده است. بنابراین با کاهش این تنش‌ها در روزهای اینده نرخ ارز نیز ریزش کرده و کاهشی می‌شود.

آرگون افزود: حجم عرضه ارز نسبت به قبل تغییری نداشته و صرفا تقاضای ارز با توجه به اتفاقات اخیر افزایش پیدا کرده که همین موضوع در مدت اخیر باعث نوسان و افزایش قیمت دلار شد که روند اصلاحی آن آغاز شده است.

عضو هیئت رئیسه اتاق تهران در پایان تاکید کرد: متاسفانه همزمان با رخ دادن تنش های سیاسی در منطقه برخی افراد و رسانه ها نیز شروع به جریان سازی کردند، لذا باید مراقبت کرد تا جو منفی به جامعه القا نشود. این افراد باید پایبند به اقتدار و پیشرفت کشور و پول ملی باشند، اما با هدف کسب سود و منفعت شخصی از هیچ تلاشی در عرصه دلالی و سفته بازی در بازار ارز دریغ نکرده و با موج سواری بر تلاطم خودساخته، فقط به فکر افزایش التهاب و بر هم زدن آرامش بازار ارز هستند.