به گزارش «نود اقتصادی» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، معدی ضیغمی، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور در استان البرز و شهرک صنعتی سپهر نظرآباد از تعدادی از شرکت‌های حاضر در این شهرک صنعتی بازدید کرد. در این بازدید که رئیس سازمان صمت استان البرز و فرماندار نظرآباد ایشان را همراهی می‌کردند، ضمن بررسی مشکلات پیش روی تولید و صادرات این شرکت‌ها، بر حل مشکلات  این صنایع جهت افزایش تولید و صادرات تاکید شد.
 
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این بازدید ضمن تاکید بر احیای واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت تولیدی صنایع، اظهار امیدواری کرد ظرفیت خالی صنایع با افزایش توان و ظرفیت صادراتی و تقویت فروش داخلی پر شود. ضیغمی همچنین با اشاره به اهمیت احیای واحدهای تولیدی بر افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی این صنایع تاکید کرد.
 
رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین از حل مشکلات مربوط به متعهدین ارزی سال 97 طی روزهای آینده خبر داد و گفت: با آغاز به کار سامانه مربوطه، متعهدین ارزی با پرداخت ریالی می‌توانند تعهد خود را ایفا کنند. به گفته او در نوبت بعدی، متعهدین ارزی سال‌های 98، 99 و 1400 نیز می‌توانند با پرداخت ریالی که توسط کمیته اقدام ارزی اعلام خواهد شد، نسبت به رفع تعهد ارزی اقدام کنند و محدودیت مربوط به کارت‌های بازرگانی این دسته از فعالان اقتصادی برطرف خواهد شد.
 
گفتنی است معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین در مراسم تقدیر از صادرکنندگان ممتاز کشوری استان البرز حضور یافت و با اهدای لوح تقدیر از صادرکنندگان این حوزه تقدیر و تشکر کرد.