به گزارش «نود اقتصادی» به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران محمد رضا کریم زاده ، سرپرست دفتر محصولات دانش بنیان و خدمات فنی مهندسی سازمان توسعه تجارت از برگزاری نخستین همایش جامع گردشگری سلامت ، هم زمان با هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران خبر داد.

وی هدف  از برگزاری این همایش را بررسی وضعیت صنعت گردشگری سلامت کشور و ارایه راهکارهای علمی و عملی جهت ارتقاء میزان درآمد های ارزی و افزایش سهم این حوزه در سبد صادراتی کشور عنوان کرد.

وی محورهای این همایش را هر دو حوزه گردشگری پزشکی و گردشگری تندرستی اعلام کرد و افزود: این رویداد بستری  برای ارایه تحقیقات و مقالات تهیه شده توسط پژوهشگران و صاحب نظران این حوزه در 12 موضوع ذیل دو محور اصلی یاد شده فراهم می آورد.

کریم زاده همچنین با دعوت از فعالان و اندیشمندان این عرصه برای حضور موثر در رویداد مذکور ، از رویکرد و توجه ویژه سازمان توسعه تجارت ایران به گردشگری سلامت و همکاری با سایر دستگاه های دولتی و بخش خصوصی برای توسعه این بخش خبر داد.

نخنستین همایش جامع گردشگری سلامت ایران توسط وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، وزارت بهداشت ، درمان و آموزشی پزشکی ، سازمان توسعه تجارت ایران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب طی روزهای  25 و 26 بهمن ماه سال جاری ، هم زمان با هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران برگزار می شود.