به گزارش «نود اقتصادی» رئیس جمهور در جلسه استیضاح وزیر صمت اظهار کرد: استیضاح یک وزیر در مجلس به معنای اختلاف نیست، احساس کردم بعد از فرمایش رهبر انقلاب برای وحدت بین قوا، ممکن است برخی استیضاح از وزیر را اختلاف بین قوا تلقی کنند و  دلیل حضورم در این جلسه به همین دلیل بوده است.

وی افزود: از سال ۹۶ به بعد ۶ وزیر و سرپرست در وزارت صمت جابه‌جا شدند. تقریبا همه نمایندگان به ضدفساد‌بودن وزیر معتقدند. ثبات در مدیریت در این وزارتخانه موضوع مهمی است که می‌تواند به تولیدکننده و بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت پیام بدهد. در حوزه وزارت صنعت مدیران زیادی جابجا شدند در حالی که ثبات در مدیریت اهمیت دارد و می‌تواند به تولید کننده و بخش‌های صنعت و معدن پیام ثبات را منتقل کند.

رئیسی بیان کرد: با رای خوبی که نمایندگان به وزیر دادند ایشان مشغول به کار شدند و پس از چهار ماه استیضاح مطرح شد و طبیعتاً بررسی عملکرد، در این مدت کامل نبود و بعد از آن مدت‌ها سر زبان بود که وزارت صمت مورد سوال است. زمانی که استیضاح مطرح شد مجدد رأی اعتماد به وزیر داده شده بود و اگر دفعه قبل ۲۰۰ نفر رای دادند این بار ۱۸۰ نفر تصریح کردند وزیر به کار خود ادامه دهد.‌

رئیس جمهور گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، مرکز آمار ایران و بانک مرکزی علاوه بر وزارت صنعت و دولت همه شاخص‌ها در وزارت صمت هم در حوزه تولید، هم معدن، هم تجارت و هم حوزه سرمایه گذاری در کشور به ویژه تجهیزات تولیدی بیانگر رشد بوده است. برای بررسی موفقیت یک وزیر باید به گزارش عملکرد توجه کردو طبق شاخص‌های ارائه شده، همگی نشانگر رشد تولید بوده است. کاری که در معدن و مسایل مختلف تولید انجام شده در دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده است.

وی عنوان کرد: به عنوان نماینده حتماً این شاخص‌ها را ببینید که کجا در قبل، این میزان ارتباط و تجارت و افزایش سهم ما در منطقه صورت گرفته است؟ شاخص‌هایی که در همه گزارش هایی که در دولت و چه خارج از دولت نشان دهنده رشد تولید است و کاری که در حوزه معدن شده در مقایسه با دو دولت گذشته بی‌نظیر است.

رئیسی گفت: باید با مافیا و جریان سوداگری و سودهای این چنینی برخورد شود. وزیر مسئولیت دارد اما در داوری و عملکرد یک مسئول باید نسبت به همه چیز اظهار نظر سود. تصمیم گرفته شد که به مادران دارای دو فرزند خودرو داده شود و این در راستای ایجاد انگیزه برای افزایش جمعیت خوب است اما ما این پنجاه درصد را وارد بازار کردیم.

رئیس جمهور عنوان کرد: وقتی رئیس شورای رقابت می‌گوید سریع از طریق بورس به این مسأله خاتمه داده شود و در نهایت ۲۰ هزار واحد بورس در یک روز ریزش پیدا می‌کنند باید در نظر گرفته شود. یک تصمیم هم مجمع تشخیص مصلحت می‌گیرد و در نهایت بخش‌های مختلف تصمیم گیری می‌کنند اما وزیر مربوطه مورد سوال قرار می‌گیرد. یقین بدانید پاک دستی ما در مبارزه با فساد از مسائل مهم و اولیه ما است که باید مورد توجه قرار گیرد.