به گزارش «نود اقتصادی»، محمد صفایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: دولت باید عزم جدی برای حمایت از بازار سرمایه در سال رشد تولید و مهار تورم داشته باشد تا سرمایه‌های سرگردان به جای هدایت به سمت بازارهای غیرمولد راهی بازار سرمایه و فعالیت‌های مولد و شفاف شود.

وی بیان کرد: در سال رشد تولید و مهار تورم، بیش از گذشته به ظرفیت‌های شفاف برای مبادلات کالایی کشور نیاز داریم تا روند تامین مواد اولیه تولید به شکل روان انجام شود که در این زمینه سازوکار بورس کالا موثرتر از گذشته در رشد تولید نقش‌آفرینی می‌کند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: اگر همه زیرمجموعه‌های نهادهای بزرگی همچون سازمان تامین اجتماعی که تحت مدیریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند، وارد بازار سهام شوند و در ادامه، محصولات تولیدی آن شرکت‌ها در بورس کالا عرضه و معامله شود، شاهد یکپارچگی در معاملات و رونق بورس‌ها خواهیم بود که به دنبال آن، بخشی از منابع جامعه برای سرمایه‌گذاری‌های جدید آزاد می‌شود.

وی افزود: جهت گیری‌های دولت در زمینه تقویت بورس کالا در اقتصاد کشور بسیار مهم است و این امر به روان سازی مبادلات کالایی کشور کمک می‌کند.