به گزارش «نود اقتصادی»، سه قابلیتی که در iOS ۱۶ برای پیامک وجود خواهد داشت شامل ویرایش، حذف دو طرفه پیام  (unsend) و امکان مشخص کردن پیامک به عنوان خوانده نشده (unread)، است.

قابلیت ویرایش جدید به کاربران آیفون امکان می‌دهد اشتباهات‌شان را حتی پس از زدن دکمه ارسال، اصلاح کنند و به آنها اجازه می‌دهد پیامی را که ممکن است به اشتباه ارسال کرده باشند، به صورت دو طرفه حذف کنند. بنابراین خواه نام مخاطبی را به اشتباه وارد کرده باشید یا پیامی را ناخواسته به مخاطب دیگری ارسال کنید، می‌توانید به محض متوجه شدن، اشتباه خود را اصلاح کنید.

قابلیت‌های جدید شامل امکان مشخص کردن یک مکالمه به عنوان خوانده نشده است تا اگر پیامی را باز کرده‌اید اما عجله‌ای برای جواب دادن به آن ندارید یا کار واجب‌تری دارید، آن را به عنوان خوانده نشده مشخص کنید تا یادآوری، برای جواب دادن به پیام در فرصت مناسب باشد.

 

کدام مدل‌های آیفون از iOS ۱۶ پشتیبانی می‌کنند؟

اپل اعلام کرد نرم افزار iOS ۱۶ پاییز امسال منتشر خواهد شد. این به‌روزرسانی رایگان برای آیفون ۸ و مدل‌های بالاتر از آن قابل دسترس خواهد بود که شامل این مدل‌ها می‌شود:

  • آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس

  • آیفون ایکس

  • آیفون ایکس آر

  • آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس

  • آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس

  • آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو و آیفون وان پرو مکس

  • آیفون SE (۲۰۲۰) و آیفون SE (۲۰۲۲)

تکلیف کاربرانی که از آیفون ۷ و مدل‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنند چه می‌شود؟

کاربرانی که از آیفون ۷ و مدل‌های قدیمی‌تر از آن استفاده می‌کنند، متاسفانه جدیدترین به‌روزرسانی‌هایی که به مدل‌های جدید می‌آید را دریافت نخواهند کرد اما گوشی آنها بدون مشکل کار خواهد کرد.

قابلیت‌هایی که اکنون در گوشی آنها وجود دارد، فورا حذف نخواهند شد اما ممکن است به تدریج اپلیکیشن‌های محبوب، پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی‌تر نرم افزار iOS را متوقف کنند. این تغییرات فورا محسوس نخواهند بود اما اپلیکیشن‌های دیگر احتمالا از کاربران خواهند خواست برای ادامه دسترسی به آنها، گوشی خود را به iOS ۱۶ ارتقا دهند.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، همچنین این کاربران ممکن است با ریسک امنیتی روبرو شوند. هکرها همواره در تلاش برای رخنه به سخت‌ افزارها و نرم افزارهای قدیمی‌تر با استفاده از حفره‌های امنیتی هستند که احتمالا در به‌روزرسانی‌های جدیدتر ترمیم شده‌اند.