به گزارش «نود اقتصادی»، رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: قبوض برق مشترکان از مهرماه سال ۹۸ به صورت الکترونیکی برای مشترکان صادر شده که مشترکان با مراجعه به سامانه برق من می‌توانند قبوض خود را مشاهده کنند.

او ادامه داد: تمامی قبوض از نحوه مصرف و ... برای مشترکان پیامک می‌شود تا مشترکان از جزئیات کامل قبوض خود با خبر شوند، حتی لینک‌هایی هم وجود دارند که امکان پرداخت را برای مشترکان فراهم می‌کنند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان کرد: سالانه از اردیبهشت ۷ درصد به حساب برق مشترکان اضافه می‌شود که البته برای پرمصرف‌ها ۱۶ درصد به جمع این ۷ درصد اضافه خواهد شد.

رخشانی مهر افزود: در حال حاضر ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار مشترک برق از ابتدای آبان سال ۹۹ تاکنون مشمول طرح برق امید شدند.

او با اشاره به اقساطی شدن قبوض برق مشترکان گفت: امسال با توجه به افزایش دما در کشور و افزایش مصرف برق این موضوع مطرح شده که مشترکان می‌توانند قبوض خود را به صورت اقساطی در ۳ الی ۴ قسط با مراجعه به برق منطقه‌ای خود پرداخت کنند. همچنین مشترکان می توانند با شماره گیری شماره‌ ۱۲۱ یا 1521 قبوض خود را اقساطی کنند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر  بیان کرد: تنها دو درصد در جامعه بیشترین برق را در تابستان امسال برق مصرف کرده اند که می‌توانند با مراجعه به ادارات برق قسط بندی قبض خود را نهایی کنند.

رخشانی مهر ادامه داد: مدیریت مصرف خیلی مهم است و این هشدار‌های الگوی مصرف قبلا هم داده شده بود. درصد قابل توجهی که زیر دو درصد هستند، این هشدار‌ها را رعایت نکردند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اضافه کرد: در حال حاضر وارد فصل پاییز شده ایم که تعرفه برق در مناطق گرمسیر تغییر می‌کند و اگر به این نکته مشترکان توجه نکنند، متاسفانه با صورت حساب‌های بالایی مواجه می‌شوند. بنابراین خواهش ما این است که در مصرف برق الگوی مصرف را رعایت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران