سه شنبه دوم مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲:۱۲:۱۵ قبل از ظهر

اخبار غلامحسین شافعی

توسعه زیرساخت‌ها، همپای جهش تجارت ایران و روسیه ضروری است

رئیس اتاق ایران در نشست رسمی «گفت‌وگوی تجاری روسیه و ایران» تأکید کرد: همگام با تقویت تجارت ایران و روسیه، باید تمهیداتی برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقلی، گمرکی همپای توسعه تجارت دو کشور اندیشیده شود.

به ایجاد بازار مشترک اسلامی در افق 10 ساله توجه شود

رئیس اتاق ایران در سخنرانی خود در جمع روسای اتاق‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، با اشاره به ظرفیت بالای کشورهای عضو این سازمان در حوزه‌ غذا و انرژی، ایجاد یک بازار مشترک اسلامی در افق 10 ساله را مهم و ضروری دانست.

دفتر تجاری اتاق ایران در روسیه به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد

رئیس اتاق ایران با اشاره به مصوبه این اتاق برای ایجاد 5 دفتر تجاری در کشورهای دیگر، گفت: اولویت اول ما راه‌اندازی دفتر تجاری در روسیه است و امیدواریم در سال جاری این دفتر برای پاسخگویی به تقاضاهای موجود تاسیس شود.

امارات می‌خواهد به شریک تجاری اول ایران تبدیل شود

رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی امارات در دیدار با غلامحسین شافعی، با تأکید بر ظرفیت‌های مختلف همکاری با ایران تأکید کرد: هدف ما این است که به شریک تجاری اول ایران تبدیل شویم.

بخش‌خصوصی ایران و بلاروس، ظرفیت‌های قابل‌توجهی برای همکاری دارند

رئیس اتاق ایران در دیدار با سفیر بلاروس در تهران، ظرفیت‌های همکاری بخش خصوصی دو کشور به‌ویژه در حوزه خدمات فنی و مهندسی، کشاورزی و همکاری سه‌جانبه با همسایگان را قابل‌توجه و متضمن توسعه روابط دوجانبه توصیف کرد.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + جدول
رشد ۱۰ تا ۳۰ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۳


پربیننده