جمعه بیست و نهم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱:۵۶:۳۶ قبل از ظهر

اخبار صدور پروانه ساختمانی

مراحل تهیه گواهی پایانکار ساختمان

پایانکار ساختمان، در واقع گواهی تأییدیه نهایی ساخت و ساز برای سازنده و مالک ساختمان است که نشان دهنده اتمام موفقیت‌آمیز عملیات ساختماسازی و مطابقت آن با استاندارد ها و مقررات مربوطه می‌ باشد. پایانکار ساختمانی بر اساس مقررات شهرداری، وزارت مسکن و شهرسازی و سایر ارگان های مرتبط صادر می شود.

فیلم/معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران:
ساخت خانه در تهران در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۳ یک چهارم شد

حمیدرضا صارمی بیان کرد:  از سال ۹۳ تولید مسکن در تهران روند نزولی به خود گرفت در حالیکه قبل از سال ۹۳، سالانه تا ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در تهران ساخته می‌شد، این عدد در سه سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ بطور متوسط سالی ۶۰ هزار خانه بود! البته الان اوضاع فرق کرده است.

فیلم/رئیس سازمان نوسازی شهر تهران:
کسانی که مسکن تهران را به این روز فاجعه آمیز انداختند، حالا هم می‌گویند اگر شهرداری در تهران خانه بسازد، جمعیت تهران بیشتر خواهد شد

 مهدی هدایت با بیان اینکه کسانی که مسکن تهران را به این روز فاجعه آمیز انداختند، حالا هم می‌گویند اگر شهرداری در تهران خانه بسازد، جمعیت تهران بیشتر خواهد شد، گفت: صدور پروانه ساخت و ساز مسکن در دوره شهرداری آقای زاکانی نسبت به دوره قبل ۵۴ درصد رشد کرده است

فیلم/رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
بیش از یک سال است که قرار است زاکانی لایحه تسریع در صدور پروانه ساختمانی را به شورای شهر بفرستد ولی هنوز این کار را نکرده است!

مهدی عباسی بیان کرد: طولانی بودن زمان صدور پروانه‌های ساختمانی پروژه‌های ساخت و ساز را از اقتصادی بودن خارج کرده است.

فیلم/عضو هیات مدیره کانون سراسری انبوه سازان:
تا ۱۶ ماه طول می کشد تا پروانه ساختمانی صادر شود!

ایرج رهبر بیان کرد: آمار اعلامی زمین های تخصیص داده شده به نهضت ملی مسکن فقط روی کاغذ بوده؛ زمین‌های فراوانی معارض دارند!

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
رکوردشکنی صادرات فولاد در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲