یکشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۸:۱۹ بعد از ظهر

اخبار واردات

معاون اول رییس جمهور در نشست ستاد توسعه سواحل مکران تأکید کرد:
محدودیت های مناطق آزاد برای واردات با تغییر شرایط برداشته می شود/کشف استعداد توسعه ای سواحل مکران توسط مقام معظم رهبری انجام شد

نشست ستاد توسعه سواحل مکران شامگاه دیروز(چهارشنبه) در چابهار به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران:
خطر به راه افتادن جریان واردات با احتمال کاهش تحریم‌ها/ باید حافظه تاریخی خود را درباره شرکت‌هایی که به راحتی ایران را ترک کردند، قوی‌تر کنیم

ابوالفضل روغنی گلپایگانی بیان کرد: به عنوان یک فعال اقتصادی به همه توصیه می‌کنم که حافظه تاریخی خود را قوی‌تر نماییم و آن دسته از کشورها و شرکت‌هایی که به‌راحتی در شرایط تحریم، ما را ترک کردند، به خاطر داشته باشیم.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت:
تجهیزات صنعت نفت با وجود مشابه داخلی از طریق مناطق آزاد به طور قانونی وارد می‌شوند

مجید محمدپور بین کرد:‌ متاسفانه واردات از مناطق آزاد کنترل نمی‌شود یا کارفرمایان به اسم "سایر" ثبت سفارش کرده و یا به نام  "تجهیز" واردات می‌کنند و متوجه می‌شویم تعداد زیادی از اقلامی که سابقه ساخت آنها به چند دهه می‌رسد نیز در قالب این ثبت سفارش وارد کشور شده است.

معاون اسبق رئیس‌کل بانک مرکزی:
تعدد بانک‌ها چگونه نقدینگی را افزایش داد؟

حیدر مستخدمین‌حسینی با بیان اینکه این اختیار به بانک‌ها داده شد که هر طور خواستند تسهیلات را به بخش‌های مختلف پرداخت کنند، گفت: اگر ریشه‌یابی کنیم این نقطه آغازی برای به‌هم ریختن وضعیت نقدینگی بود.

بررسی «نود اقتصادی»، نشان میدهد+جدول
 سهم ایران از بازار ۴۴ میلیارد دلاری کشورهای تحریم‌شده حتی ۱ درصد هم نیست

راساس آمارهای تجارت خارجی کشورهای تحریم‌شده از سوی آمریکا طی سال ۲۰۱۹ درحالی حدود ۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار واردات داشته‌اند که سهم کالاهای ایرانی از این واردات فقط ۲۸۰ میلیون دلار یا به عبارتی حدود ۶۳/. درصد از کل واردات این شش کشور بوده است.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + سند
ایران در سال ۱۴۰۰ هم واردکننده گندم خواهد بود؟


پربیننده