چهارشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۷:۱۴ قبل از ظهر

اخبار روحانی

 روحانی کم‌کاری خود را به گردن وزیر راه‌وشهرسازی سوپر میلیاردر سابق انداخت

رییس‌جمهور چند روز پیش در اقدام بی‌سابقه به کم‌کاری دولت خود در زمینه تامین مسکن برای مردم اعتراف کردند ولی به طور تلویحی گناه این کم‌کاری را به گردن وزیر راه‌وشهرسازی سوپر میلیاردر سابق انداختند

استاد اقتصاد دانشگاه رازی کرمانشاه:
 همه دولت‌ها از اقتصاددانان به عنوان مشاور استفاده می‌کنند ولی دولت روحانی خود را از این مسئله محروم کرده است

سهراب دل انگیزان بیان کرد: به‌صورت مشخص در رابطه با اقتصاد ایران می‌توان گفت اقتصاد در شرایط فوق بحرانی به سر می‌برد. بهتر است دولت تا دیر نشده یک مجموعه توانمند از اقتصاددانان باسابقه و شجاع و دلسوز و دارای انگیزه را از سراسر کشور به‌صورت رسمی فراخوان نموده و از آنها برای حل مشکلات برنامه و سیاست بخواهد.

رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:
بخش مسکن در دولت روحانی عقب ماندگی نداشت، بلکه مورد بی‌توجهی قرار گرفت

محمود فاطمی عقدا بیان کرد: مسکن اثر مستقیمی بر کیفیت زندگی مردم دارد و آنچه رئیس‌جمهور به عنوان عقب ماندگی از آن یاد می‌کند، بی توجهی است نه عقب ماندگی.

قیمت سکه در دولت روحانی ۱۰ برابر شد/ رشد قیمت سکه در ماه به رکورد ۳۷ درصد رسید

در ابتدای دولت یازدهم قیمت هر سکه تمام یک میلیون و ۱۰۱ هزار تومان بود که با احتساب قیمت روزهای اخیر می‌توان گفت سکه طلا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم حدودا ۱۰ برابر گران‌تر شده است.

فیلم/تحلیل دکتر بیژن صفوی، اقتصاددان درباره دلایل گرانی دلار در هفته‌های اخیر و نقش دولت در این نابسامانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت به سفته‌بازی چراغ سبز نشان داد تا نرخ ارز بالاتر برود

دکتر بیژن صفوی بیان کرد: یکی از قوی ترین سفته‌بازی‌ها در بازار ارز اتفاق افتاده و سفته بازان بازار را به دست گرفتند. دولت بخاطر جبران کسری بودجه‌اش، به بورس بها داد تا هم درآمد کسب کند و هم بتواند نقدینگی جذب کند. دولت به سفته‌بازی چراغ سبز نشان داد تا نرخ ارز بالاتر برود

فیلم/رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد؛
تمدید کارت بازرگانی متهم فراری توسط هیات رئیسه اتاق بازرگانی!


پربیننده