سه شنبه نوزدهم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۸:۸ قبل از ظهر

اخبار کارتخوان

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی مطرح کرد؛
تشکیل پرونده مالیاتی برای تمامی صاحبان کارتخوان

مهران محرمیان بیان کرد: برای کلیه صاحبان کارتخوان که مودی مالیاتی نیستند با تکمیل و صحت سنجی اطلاعات، پرونده مالیاتی تشکیل خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
 ۴۰ درصد کارتخوان‌ها هویت اقتصادی ندارند/ دورزدن معافیت مناطق آزاد با دستگاه پوز بانکی

محمدرضا پورابراهیمی با بیان اینکه ۴۰ درصد از کارتخوان ها به نام هیچ فعال اقتصادی نیست، گفت: در مناطق آزاد کارتخوان‌هایی اخذ شده که بتوانند تراکنش آن منطقه را انجام دهد اما در خارج از مناطق آزاد و نقل و انتقال وجوه انجام می دهد.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
تعداد دستگاه‌های کارتخوان در ایران ۲ تا ۴ برابر کشورهای توسعه‌یافته و درحال توسعه است

در ایران به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۸۰ دستگاه کارتخوان وجود دارد که این تعداد نسبت به میانگین ۲۰ تا ۴۰ دستگاه در کشورهای توسعه‌یافته، کشورهای همسایه و کشورهای درحال توسعه ۲ تا ۴ برابر بیشتر است.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
کارتخوان‌های فروشگاهی طی یکسال اخیر ۳۵۵۱ هزار میلیارد تومان پول جابه‌جا کرده‌اند/ ۹۲۶ هزار میلیارد بیشتر از نقدینگی کشور

طی یکسال اخیر (مرداد ۹۸ تا مرداد ۹۹) به‌طورمیانگین ماهانه حدود ۲۷۳ هزار میلیارد تومان پول در کارتخوان‌های فروشگاهی جابه‌جا شده و مجموع کل این جابه‌جایی یکساله بیش از ۳۵۵۱ هزار میلیارد تومان است.

پزشکان بدون کارتخوان!

کرونا ضرورت استفاده از کارتخوان به جای دریافت پول نقد رو بیشتر از هر زمان دیگه ای کرده. در حالی که توی خیلی از جوامع و بین خیلی اصناف، پرداخت های الکترونیکی غیر حضوری جای پرداخت حضوری رو گرفتن، هنوز هستند افرادی که در برابر استفاده از کارتخوان هم مقاومت می کنند. ویدئو این هفته پادتن به بررسی استفاده نکردن بعضی از مطب ها از کارتخوان اختصاص پیدا کرده است.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
سهم همتی در تحمیل تورم به مردم چقدر است؟

عملکرد عبدالناصر همتی نشان می‌دهد در ۲.۵ سال ریاستش بر بانک مرکزی بیشترین سهم را در ایجاد پایه پولی و نقدینگی و تحمیل تورم به ملت داشته است


«نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد+جدول
سود ۲۵۰ درصدی واسطه‌ها از فروش زیتون
فیلم/معاون وزیر اسبق جهاد کشاورزی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
با وجود واردات ۸۰ درصد غذای مرغ از خارج نمی‌توانیم بگوییم در تولید مرغ خودکفاییم
فیلم/مناظره دستمزد ۱۴۰۰:
دستمزد نقدی سال آینده نباید از ۴.۵ میلیون کمتر باشد(۳)

پربیننده