یکشنبه ششم خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۰:۳ بعد از ظهر

اخبار کالای قاچاق

فیلم/معاون وزیر صمت:
امسال در لوازم خانگی ۱۸ درصد رشد صادرات داشتیم

محمد مهدی برادران با بیان اینکه یک دهه رشد تولید کشور نزدیک به صفر بوده، جهشی که امروز داریم خوشحال کننده است ولی باید استمرار داشته باشد، گفت: وجود کالای قاچاق در برخی از بازارها را رد نمی‌کنم.

فیلم/نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:
یک سوم واردات کشور از طریق قاچاق انجام می‌شود

حسین سلاح ورزی بیان کرد: ۲ هزار قلم ممنوعیت واردات را اعمال کردیم که باعث توسعه قاچاق شد. نرخ‌های متعدد ارز زمینه رانت، فساد و امضاهای طلایی را فراهم کرده است.

فیلم/دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
سالانه حدود یک و نیم میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق وارد کشور می‌شود، مشخص است واردات این میزان، کار کوله بر نیست

عباس هاشمی بیان کرد: سالانه حدود یک و نیم میلیارد دلار لوازم خانگی قاچاق وارد کشور می‌شود، مشخص است واردات این میزان، کار کوله بر نیست، کار بصورت قوی و سازماندهی شده در حال انجام است، اما سوال اینجاست ارز واردات این میزان کالای قاچاق از کجا و چگونه تامین می‌شود؟!

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی:
مسئولان از مبارزه با قاچاق ناامید شده‌اند

عباس هاشمی بیان کرد: به نظر می‌رسد مسئولان از مبارزه با کالاهای قاچاق ناامید شده‌اند زیرا با وجود تلاش‌هایی که برای مبارزه با واردات کالای قاچاق انجام می‌دهند باز هم شاهد ورود کالای قاچاق به بازار هستیم

فیلم/رئیس اتحادیه صباغان و گلزنان در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
تولید و درخواست کتیبه و پرچم محرم نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش داشته است

حسن سلیمی با بیان اینکه تولید و درخواست کتیبه و پرچم محرم نسبت به پارسال ۱۵ درصد افزایش داشته است، گفت: چینی‌ها برای قاچاق به کشور ما جانماز تولید می‌کنند و بصورت رولی به ایران می‌فرستند، اینجا برش می‌خورد و فروخته می‌شود!