به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، دکتر سید صولت مرتضوی با بیان این مطلب در مراسم هم‌افزایی بانک رفاه کارگران و صندوق‌های تابعه این وزارتخانه و شرکت‌های تحت نظارت که با حضور دکتر علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی، دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران و مدیران عالی صندوق‌ها و شرکت‌های تابعه وزارتخانه برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در نتیجه این هم‌افزایی اعتماد عمومی به خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به ضعف هم‌پوشانی و مدیریت منابع تاکید کرد: باید از امکانات و ظرفیت‌ها به نحو بهینه استفاده کنیم و در این راستا ضرورت دارد هم‌افزایی‌ها را افزایش دهیم. نتیجه این مهم همسان‌سازی و افزایش ضریب نفوذ توان مالی و اقتصادی مجموعه بزرگ وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حدود 15 درصد از اقتصاد کشور تحت نظارت این وزارتخانه است و بدون شک هم‌افزایی سازمان‌ها، صندوق‌ها و بانک‌های زیرمجموعه می‌تواند ظرفیت‌های ارائه خدمات را افزایش و منجر به ارتقای بهره‌وری شود.

وی افزود: اقتصادهای خرد موجود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌تواند همیار اثربخشی برای اقتصاد کلان کشور باشد و بدون شک اگر در کنار همدیگر و با انگیزه و نیت خیر از ظرفیت‌ها استفاده کنیم می‌توانیم تولید ملی کشور را به نحو چشم‌گیری افزایش دهیم و از این فرصت به نفع مردم استفاده کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از تلاش‌های بانک رفاه کارگران در راستای هم‌افزایی با سازمان‌ها و صندوق‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این بانک در سال‌های اخیر توانسته دستاوردهای قابل توجهی حاصل و فعالیت‌های خود را به نحو قابل توجهی افزایش دهد که ماحصل آن ارائه خدمات مناسب‌تر به بازنشستگان و ذی‌نفعان بوده است.

وی به برنامه‌های این بانک در راستای احداث مسکن کارگری اشاره کرد و گفت: تردید ندارم که با استفاده از ظرفیت‌های بانک رفاه کارگران می‌توانیم مشکل مسکن کارگران را مرتفع کنیم و جای خرسندی است که آمادگی این بانک برای ایفای نقش اثربخش در این زمینه، مورد تقدیر رئیس جمهور محترم نیز قرار گرفت.

دکتر مرتضوی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ایران اسلامی، کشوری بزرگ و مقتدر در جغرافیای جهانی است تصریح کرد: اگر در گذشته با تردید به توانمندی‌های ایران نگریسته می‌شد، امروز این کشور با عبور از تمامی بحران‌ها و انجام اقدامات بزرگ، مورد احترام و ستایش قدرت‌های جهانی است و عزت و اقتدار کشور مورد اذعان تمامی تحلیل‌گران و آزاداندیشان جهان است.

وی افزود: در حال حاضر پرچم اقتدار ایران اسلامی در سراسر گیتی به اهتزاز درآمده و این شوکت و امنیت به‌واسطه بزرگ‌مردانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدا است.

 

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این همایش گفت: شرکت های وابسته به وزارت تعاون، بزرگ ترین مجموعه اقتصادی کشور است و با توجه به گستره فعالیت آن در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و درمانی در بین کشورهای منطقه الگویی بی نظیر است.

دکتر علیرضا عسگریان افزود: این مجموعه توانمندی های بسیاری خوبی دارد که می تواند بر سیاست های اقتصادی کلان کشور نیز تأثیرگذار باشد. بنابراین، باید از این فرصت پیش آمده به بهترین شیوه استفاده کنیم.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در این هم افزایی به کمک بانک رفاه می توانیم پروژه ها و طرح های اقتصادی و تولیدی را تأمین مالی کنیم و در مسیر تحقق شعار سال و جهش تولید با مشارکت مردم گام های مهمی برداریم.

دکتر عسگریان تصریح کرد: وزارت تعاون در سال جدید علاوه بر برنامه های جاری، برنامه های تحولی با شاخص های تهییج کننده و توسعه ای را در دستور کار قرا داده است که با اجرای این برنامه ها شاهد تحولات اساسی خواهیم بود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در برنامه های تحولی وزارتخانه برای شرکت ها نیز برنامه هایی با محوریت خروج از بنگاه داری و تمرکز بر صادرات محصولات تولیدی، تهیه شده است که اجرای آن تغییرات مهمی را در حوزه صادرات کشور رقم خواهد زد.

دکتر عسگریان در پایان تأکید کرد: در این هم افزایی، شرکت های زیر مجموعه با تمرکز حساب ها و بانک رفاه نیز با ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت می توانند در راه رشد و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

 

دکتر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این همایش گفت: بستر و زمینه مناسبی برای گسترش همکاری های متقابل بین بانک رفاه و سایر شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وجود آمده است. بانک رفاه در زمره یکی از بهترین بانک های کشور و با سرمایه مناسب می تواند خدمات ارزنده ای به شرکت های مجموعه ارائه کند و امیدواریم این هم افزایی نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد.

 

مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران بستر برای توسعه فعالیت‌ها و حمایت از تولید ملی و اشتغالزایی بیش از پیش فراهم شد و در این راستا آمادگی داریم همکاری‌های متقابل با صندوق ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را گسترش دهد.

دکتر اسماعیل للـه‌گانی تصریح کرد: در گذشته ظرفیت برای توسعه اقدامات محدود بود اما در سال‌های اخیر با حمایت‌های وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی و سازمان تامین اجتماعی دستاوردهای بزرگی حاصل و بستر برای توسعه فعالیت‌ها فراهم شد.

 

وی انتشار اوراق گواهی سپرده خاص از سوی بانک رفاه کارگران را به عنوان یکی از دستاوردهای سال‌های اخیر این بانک برشمرد و گفت: از مسیر انتشار این اوراق جریان نقدینگی کشور به سمت واحدهای تولید سوق پیدا می‌کند و از این طریق علاوه بر کاهش نرخ تورم، تولید و اشتغالزایی رشد می‌کند.

دکتر للـه‌گانی به هم‌افزایی بانک رفاه و صندوق‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و گفت: با این هم‌افزایی در راستای تحقق اهداف شعار سال گام برمی‌داریم و از این طریق نسبت به توسعه خدمات و فعالیت‌ها اقدام می‌کنیم.

وی به برنامه‌های بانک رفاه کارگران به منظور تحقق اهداف شعار سال اشاره کرد و با بیان اینکه حمایت از مشارکت مردم در جهش تولید از سال‌های گذشته در دستور کار این بانک قرار داشته است، خاطرنشان ساخت: بر این اساس رویکرد اصلی تمامی برنامه‌های توسعه‌ای بانک سوق دادن منابع و سرمایه‌های مردم به سمت واحدهای تولیدی بوده است و در سال جاری نیز امیدواریم بتوانیم با جدیت بیشتری نسبت به استفاده از ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی مردم در راستای حمایت از تولید ملی گام برداریم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پایان به افزایش سودآوری این بانک اشاره کرد و این مهم را به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای سال‌های اخیر بانک برشمرد و گفت: در این سال‌ها سعی کردیم با تدوین و پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای اثربخش، نسبت به ارتقای سهم بازار خود و به تبع آن افزایش سودآوری اقدام کنیم که ماحصل آن قرار گرفتن بانک رفاه در رتبه دوم سودآوری در میان بانک‌های دولتی است.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در ادامه این همایش گفت: بانک رفاه کارگران و صندوق بازنشستگی کشور تعامل خوب و مثبتی با یکدیگر دارند و این صندوق تا کنون از خدمات شایسته و مناسب بانک رفاه بهره مند شده که قابل تقدیر است.

دکتر مهدی مسکنی افزود: با برگزاری این همایش، امیدواریم زمینه و بستر همکاری های متقابل گسترش یابد و شرکت های زیر مجموعه صندوق با تمرکز حساب ها و استفاده از منابع مالی بانک رفاه بتوانند طرح ها و پروژه های توسعه ای خود را تکمیل کنند.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز در این همایش گفت: این هم افزایی می تواند به گسترش همکاری های بین بانک رفاه و شرکت های تابعه کمک کند و این صندوق نیز آمادگی دارد با تمرکز برنامه های خود و منابع در بانک رفاه از فرصت به وجود آمده بهره مند شود.

دکتر بیت اله برقراری افزود: تشویق کشاورزان، روستائیان و عشایر به پرداخت حق بیمه از برنامه های مهم این صندوق است و تلاش می کنیم این خدمت مهم را از طریق شعب و ابزارهای الکترونیک بانک رفاه به انجام برسانیم.

 

مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز نیز گفت: این صندوق بودجه دولتی ندارد و با 50 درصد سود حاصل از سرمایه گذاری های خود توانسته است در سال گذشته به تمامی تعهدات خود عمل کند.

مهندس مجید نوعی افزود: مدیریت سرمایه گذاری، خلاقیت، نوآوری و استفاده از ایده های جدید، جزو برنامه های مهم صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز است که در این مسیر می توانیم همکاری های سازنده ای با بانک رفاه داشته باشیم.

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد به عنوان آخرین سخنران این همایش گفت: این همایش فرصت مناسبی است تا شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون با هم افزایی و گسترش دامنه همکاری ها به رشد و شکوفایی بیشتر مجموعه کمک کنند.

سید حجت کاظمی افزود: برای تحقق این موضوع باید موانع موجود را شناسایی و برطرف کرد. با برگزاری جلسات کارشناسی و گفت و گو درباره مسائل مختلف می توانیم زمینه و بستر تعامل شرکت ها را با بانک رفاه فراهم کنیم.