به گزارش «نود اقتصادی» رامین پولادرگ، عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در واکنش به خبر ابطال مجوز فعالیت بانک ملی ایران در عراق توسط بانک مرکزی این کشور به «نود اقتصادی» گفت: در وهله اول باید به این موضوع اشاره کنم که به عنوان یک فعال اقتصادی اصلا چنین خبری صحت ندارد و تاکنون نیز هیچ خبر رسمی یا ابلاغی مبنی بر این موضوع از سوی اتاق بازرگانی ایران و عراق دریافت نشده است.

وی به فضاسازی برخی رسانه ها در این خصوص اشاره کرد و گفت: معتقدم این خبر ساخته و پرداخته برخی رسانه هایی است که به فکر فضاسازی و شیطنت در روابط ایران و عراق هستند و بازار ارز را نشانه رفته اند. در واقع آنها با این خبرهای کذب قصد دارند جلوی روند کاهش قیمت دلار را بگیرند و بازار را متلاطم کنند.

پولادرگ به نحوه مبادلات تجاری و ارزی بین ایران و عراق اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط و محدودیت های تجاری دو کشور، مدتهاست که ما با عراق هیچ مبادلات ارزی از طریق بانک نداریم. در نتیجه اگر چنین چیزی هم صحت داشت هیچ تاثیری بر روند مبادلات تجاری و ارزی ایران و عراق نداشت، چراکه مبادلات ارزی ما اصلا از مجاری بانکی عراق صوت نمی گیرد.