به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت،معدن و تجارت استان بوشهر ؛ حسین فرهیدزاده در حاشیه جلسه با نمایندگان مردم استان بوشهردر  مجلس شورای اسلامی با حضور مدیر کل صمت استان بوشهرو رئیس اتاق اصناف مرکز استان عنوان کرد:  احیای ۶۵ واحد تولیدی راکد استان بوشهر در دستور کار قرار گرفته و تسهیلات خوبی نیز بویژه برای تامین زیرساخت‌های آنها اختصاص یافته است.

فرهید زاده افزود: امسال شاهد افزایش چندبرابری این تسهیلات نسبت به گذشته هستیم که برای فعال‌سازی واحدهای راکد ، نیمه فعال و واحدهای در حال ساخت به کار گرفته می‌شود.

معاون وزیر صمت اظهار کرد: تکمیل شبکه برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی به عنوان یکی از پرتکرارترین مشکلات زیرساختی صنعت استان بوشهر مطرح است که مکاتبه و پیگیری لازم برای حل آن انجام می‌شود.

وی افزود: هرچند بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی این استان به طور مستقیم تحت تکلیف وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست اما با توجه به حجم سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه‌های معدنی و صنعتی انجام می‌شود، سازمان‌های این مجموعه در قالب عمل به مسئولیت‌های‌ اجتماعی برای ایجاد این امکانات ورود می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: توسعه اسکله‌های فولادی و پایین بودن آبخور بنادر و تامین اعتبار برای راه‌اندازی اسکله‌های معدنی از مهمترین نیازمندی‌های استان بوشهر در حوزه تجاری است که در تعامل با سازمان بنادر و دریانوردی پیگیری می‌شود.

فرهیدزاده ادامه داد: ضعف‌ها و درخواست‌های شهرستان‌های دهگانه استان بوشهر برای رونق در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت دسته بندی‌شده تا بلافاصله در مکاتبه با معاونت‌های این وزارتخانه،سازمان‌های بنادر و دریانوردی و وزارت جهاد کشاورزی پیگیری و تسهیلگری شود.

وی ادامه داد: درباره برخی قوانین و مقررات تجاری صادرات محصولات استان بوشهر بویژه در زمینه عوارض و مالیات آبزیان و گوجه خارج از فصل در این سفر مورد بحث قرار گرفت و برای تسهیلگری در این زمینه‌ها با جهاد کشاورزی نیز مذاکره و پیگیری می‌شود تا فعالان این حوزه‌ها بیشترین نفع را از صادرات این محصولات ببرند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: رفع مشکلات بندری بوشهر برای تسهیل تجارت با کشورهای همسایه و به عنوان هاب تجارت به طور جدی پیگیری می‌شود.