اخبار شرکتها-به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر «سید محمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان امروز در دیدار با «آیت الله عبدالکریم عابدینی» نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهرستان قزوین خدمات، ماموریت و وظایف دامپزشکی را برشمرد و پیشگیری، ریشه کنی، مبارزه و کنترل بیماری های مشترک بین انسان را جزو ماموریت‌های اصلی برشمرد.

 رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه کشور ما از نظر بیماری طیور در سازمان جهانی بهداشت دام سبز است افزود: در واقع اگر شرایط کشور در سازمان جهانی بهداشت سبز نباشد، صادرات محصولات دامی کشورمان تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی عزم راسخ دارد تا در قالب جهاد دامپزشکی ۵ بیماری مشترک انسان و دام را ریشه‌کن کند تصریح کرد: البته خدمات چشمگیر دولت به خصوص وزارت جهاد کشاورزی در راستای امنیت و ایمنی غذایی و لزوم حذف ارز ترجیحی از جمله اقدامات ارزشمند صورت گرفته است.

آقامیری با اشاره به برقراری ارتباط تجاری با کشور عراق و مذاکرات موثر صورت گرفته اظهار کرد: رفع منع صدور محصولات طیور پس از ۶ سال به کشور عراق موجب رونق تولید خواهد شد.

در این دیدار «آیت الله عابدینی» نماینده ولی‌فقیه استان و امام جمعه شهرستان قزوین نیز با بیان اینکه خدمت به مردم عبادت است به پتانسیل خوب کشاورزی و دامپروری در استان قزوین اشاره کرد و صیانت از پتانسیل‌های کشاورزی را جزو اهم وظایف مسئولان محلی و ملی برشمرد.

وی در پایان استفاده از تمام ظرفیت کشاورزی را همچون جهادی برشمرد که در عرصه جنگ اقتصادی از اهم وظایف همه ماست.