اخبار شرکتها- ارائه خدمات با امنیت مناسب

بانک ایران زمین که یکی از پیشگامان حوزه بانکداری دیجیتالی در ایران به شمار می‌رود، سعی کرد با ارائه نرم افزارهای مختلف بیشترین خدمات بانکی را در حداقل زمان ممکن به مشتریان خود ارائه دهد. در واقع مشتریان بانک ایران زمین در هر محیطی این امکان را دارند تا خدمات مختلف بانکی را با امنیت مناسبی دریافت کنند. به علاوه این مجموعه همواره در خصوص ارائه نرم افزارهای به‌روز بانکی در تلاش است تا خدمات غیرحضوری و امن بیشتری را به مشتریان ارائه دهد.

استفاده از شعبه خانگی

اینترنت بانک ایران زمین به گفته این مجموعه، یکی از سیستم‌های مدرن آن به حساب می‌آید. مشتریان بانک ایران زمین در هر موقعیتی از طریق اینترنت امکان استفاده از کلیه خدمات بانکی مورد نیاز را دارند. در واقع با استفاده از این خدمت مشتریان بانک را به خانه خود آورده و یک «شعبه خانگی» برای خود ایجاد می‌کنند.

با این سیستم کاربران حقیقی بانک ایران زمین امکان استفاده از خدمات انتقال وجه، روز شمار مالی، مدیریت تسهیلات، گزارش گیری، سپرده در یک نگاه، دریافت مشخصات سپرده و... را دارند. این سیستم به کاربران حقوقی هم خدمات ارائه می‌دهد. تنظیم و دسترسی سریع به شماره سپرده‌های دلخواه، دریافت موجودی و صورتحساب در صفحه خانه، دریافت مشخصات سپرده، مدیریت چک، روز شمار مالی و سپرده در یک نگاه خدمات اینترنت بانک ایران زمین به مشتریان حقوقی است.

انواع خدمات رمزساز و همراه

دیگر نرم افزار بانک ایران زمین همراه بانک آن است. این نرم افزار هم علاوه بر خدمات پرداخت و انتقال وجه، خدمات چک، تسهیلات، امکان مشاهده شعب بانک بر روی نقشه، تاریخچه و گزارش تراکنش‌ها و استفاده از ماشین حساب بانکی را به کاربران ارائه می‌دهد.بانک ایران زمین به منظور ارائه خدمات امن بانکداری مجازی به مشتریان خود، نرم افزاری به نام «رمزساز ایران زمین» را هم ایجاد کرده و در اختیار متقاضیان قرار داده است. نرم افزار رمزساز ایران زمین یک برنامه تولید رمز به منظور افزایش ضریب امنیتی عملیات مالی و غیرمالی در سامانه اینترنت بانک و همچنین تراکنش‌های کارتی بانک ایران زمین است. این نرم افزار روی گوشی‌های همراه با سیستم عامل اندروید و iOS قابلیت استفاده دارد.

رمزساز مزایایی زیادی برای مشتریان بانک ایران زمین دارد، از جمله اینکه دیگر لازم نیست متقاضیان این نرم افزار هزینه‌ای پرداخت کنند. عدم نیاز به اینترنت در زمان تولید رمز، جلوگیری از افشای رمز اول و دوم کارت و سوء استفاده‌های احتمالی و همچنین افزایش امنیت در تراکنش‌های مالی و غیرمالی از جمله مزایای استفاده از این نرم افزار محسوب می‌شود. حتی برای دریافت رمزساز بانک ایران زمین، مشتریان نیاز به مراجعه حضوری به شعب این بانک را ندارند و از طریق پیامکی نسخه آیفون یا اندروید نرم افزار به آن‌ها ارسال می‌شود.

 راه اندازی بلیت امنیتی

بانک ایران زمین از جمله مجموعه‌هایی است که علاوه بر تلاش برای به کارگیری نرم افزارهای مختلف، حفظ امنیت اطلاعات کاربران را هم مدنظر قرار می‌دهد. هر چند که در نرم افزارهای خود تا حد امکان به این مهم توجه داشته ولی باز هم به منظور ارتقا امنیت کاربران و جلوگیری از سو استفاده‌های مالی روش‌های دیگری هم دارد.

یکی از این روش‌ها راه اندازی سرویس «بلیت امنیتی» است. این بانک به منظور افزایش امنیت کاربران سامانه‌های همراه بانک و بانکداری الکترونیک خود و همچنین برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز از سپرده‌های مشتریان این سرویس را راه اندازی کرد.

 همچنین از اواخر سال گذشته کاربران اینترنت بانک و همراه بانک ایران زمین در زمان استفاده از سرویس انتقال وجه به صورت داخلی، پایا، پرداخت قبض و خرید شارژ از طریق سپرده، یک کد با نام بلیت امنیتی را از طریق پیامک دریافت می‌کردند.البته کاربران هم  باید این کد را در قسمت مربوط به بلیت امنیتی وارد کنند. فقط در صورت صحیح بودن کد است که انتقال وجه انجام می‌شود. این سامانه در کنار نرم افزار رمزساز ایران زمین به افزایش امنیت بیشتر نقل و انتقالات وجوه این بانک کمک زیادی می‌کند.