به گزارش «نود اقتصادی»، مجسمه برنزی که به خالق ناشناس بیت کوین ادای احترام می‌کند در مجارستان رونمایی شد. سازندگان مجسمه می‌گویند این اولین مجسمه در جهان است که از خالق رمزنگاری اسرار آمیز ساتوشی ناکاموتو، نام مستعار مخترع یا مخترعان بیت کوین، که هویتش مشخص نیست، تجلیل می‌کند.


این مجسمه در یک پارک فناوری در بوداپست پایتخت مجارستان، که محل یادبود استیو جابز، بنیانگذار اپل نیز است، رونمایی شد.

گفتنی است، بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 914.7 میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم 40.49 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 410 میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم 18.20 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو

کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 77.06 میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم 3.41 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین و اتریوم در 27 شهریور را در ادامه این خبر ببینید

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین 48,677 ۱,۳۶۲,۷۸۱,۷۸۵
اتریوم 3,497 ۹۷,۹۱۹,۱۱۹
کاردانو 2.41 ۶۷,۴۴۷
تتر ۱ ۲۸,۰۱۲
بایننس کوین 418.28 ۱۱,۷۱۱,۹۳۴
سولانا 147 ۴,۱۱۶,۸۰۴
ریپل

1.09

۳۰,۴۵۴
پولکادات 35.12 ۹۸۳,۳۰۷

منبع: باشگاه خبرنگاران