به گزارش «نود اقتصادی»، محمد نوذری روز سه شنبه اظهار داشت: مرز مسافرتی مهران در این راستا بر روی زائران و مسافران این پایانه بسته می شود اما مرز تجاری با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی باز است.

وی افزود: مرز مهران از مرزهایی است که بدلیل تردد با کشور عراق در بحث کرونا روی کشور تاثیرگذار بود و تا اطلاع ثانوی بر روی مسافران بسته است.

بیشترین محدویت های کرونایی در ایلام اجرا شد

استاندار ایلام تاکید کرد: پیک چهارم کرونا در ایلام بدلیل مجاورت ایلام با خوزستان و تردد شهرستان های حوزه جنوب بخصوص دهلران و آبدانان با این استان ایجاد شد و برای مهار آن بیشترین محدودیت ها در استان اجرا شد.

نوذری ادامه داد: پیک چهارم با شیوع کرونای انگلیسی ابتدا در خوزستان سپس در جنوب غربی کشور و در ادامه در سراسر ایران انتشار یافت.

وی وضعیت کرونا در استان را به شدت نگران کننده اعلام کرد و هشدار داد: در صورت اهمال در رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نمی توان بدون همکاری مردم کرونا را مهار کرد.

استاندار ایلام اضافه کرد: آمار فوتی ها در ایلام افزایش یافته و در روزهای ابتدایی سال جاری ۲۴ نفر فوتی ثبت شده که نگران کننده و اکثر بیمارستان ها نیز از بیماران کرونایی پر شده است، درحالیکه در بهمن و اسفندماه سال گذشته ۲۵ روز بدون فوتی کرونا را شاهد بودیم.

نوذری با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی یادآور شد: تمام تلاش و تمرکز خود را برای مهار ویروس مرگبار کرونا در استان خواهیم کرد که در این زمینه به شدت نیازمند همکاری و همراهی مردم هستیم.

منبع: ایرنا