به گزارش «نود اقتصادی»، بیژن زنگنه،‌ وزیر نفت اظهار داشت: الان ایام انتخابات ریاست جمهوری است و پیروزی در انتخابات هزار پدر دارد، ولی شکست در آن یتیم است. طبق اسناد و مدارک از سال ۸۲ پروژه ستاره خلیج‌فارس آغاز شده است و اینکه گفته شود نبوغ یک نفر باعث احداث این پالایشگاه شده است حرف صحیحی نیست.

وی بیان کرد: همه می‌توانند بگویند این کار را ما کردیم و ما هم قبول می‌کنیم ولی انصاف هم چیز خوبی است. واحدهای فرآیندی این پالایشگاه در ابتدای دولت یازدهم ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که این موضوع نشان می‌دهد نبوغ یک نفر در این پروژه اهمیت نداشته بلکه این کار با مدیریت مدیران حرفه‌ای تکمیل شده است.

بیژن زنگنه افزود: یکی از طرح‌هایی که باید به عنوان یک نمونه اغتشاشات مدیریتی در دانشگاه‌ها تدریس شود طرح پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس است که تحویل دولت یازدهم شد. بنده بدتر از طرح ستاره خلیج‌فارس در عمرم ندیدم، زیرا این طرح تا حدی مغشوش بود که فقط به درد تدریس در دانشگاه‌ها می‌خورد که مبادا این کار دوباره تکرار شود.

وی ادامه داد: در اوایل دوران دولت یازدهم سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء به همراه یکی دیگر از سرداران از پروژه ستاره خلیج‌فارس بازدید کرد. آن سردار بعد از بازدید از طرح پرسید که آیا داعش به این پالایشگاه حمله کرده است؟ آن موقع ما چطور می‌خواستیم از این واحد به هم ریخته بنزین تولید کنیم.

وزیر نفت گفت: عده‌ای بیکارند و به وزارت نفت فحش می‌دهند؛ افتخارات شما کدام است که حالا در حال ساختن افتخار برای خود هستید؟ این پروژه‌هایی که از آنها دم می‌زنید افتخار نیست و ما اگر حرف نمی‌زنیم دلیلش این نیست که زبان نداریم بلکه وقت نداریم.